Уважно прочитайте інструкцію перед використанням штифтозабивного електростеплера Air Pro SEEN0600W-01, це необхідно для безпечної експлуатації та технічного обслуговування. Після ознайомлення збережіть інструкцію. ЗАВАНТАЖИТИ ІНСТРУКЦІЮ
ОБЛАСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ
Електричний степлер застосовується для кріплення металевими скобами або цвяхами дерев'яних рейок, фольги, тканини будь-якого типу, паперу, картону, дротяної сітки до дерев'яної або іншої придатної основи.
ОПИС ПРИСТРОЮ
- Вимикач
- Спусковий курок
- Регулятор сили удару
- Магазин
- Язичок запобіжника

УВАГА! Комплектація інструменту може бути змінена без попередження.
ЗАГАЛЬНІ ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ
УВАГА! З метою запобігання пожежам, ураженням електричним струмом та травмам при роботі з електроінструментами дотримуйтесь наведених нижче рекомендацій з техніки безпеки!
1. Безпека на робочому місці:
- Тримайте робоче місце в чистоті. Безлад або неосвітлені ділянки робочого місця можуть призвести до нещасних випадків.
- Не працюйте з цим електроінструментом у вибухонебезпечному приміщенні, в якому знаходяться горючі рідини, займисті гази або пил. Під час експлуатації, а також при включенні та вимкненні інструмент виробляє іскри, що може призвести до займання пилу або пари.
- Під час роботи з електроінструментом не допускайте близько до Вашого робочого місця дітей та сторонніх осіб. Відвернувшись, Ви можете втратити контроль над електроінструментом.
2. Електробезпека:
- Вилка електроінструмента повинна відповідати штепсельній розетці. Не змінюйте штепсельну вилку. Не застосовуйте перехідні штекери для електроінструментів із захисним заземленням. Незмінені штепсельні вилки та відповідні штепсельні розетки знижують ризик ураження електрострумом.
- Вживайте необхідних запобіжних заходів від удару електричним струмом. Уникайте контакту корпусу інструменту із заземленими поверхнями, такими як труби, опалення, холодильники.
- Захищайте електроінструмент від дощу та вогкості. Проникнення води в електроінструмент підвищує ризик ураження електрострумом.
- Не можна використовувати шнур не за призначенням, наприклад, для транспортування або підвіски електроінструменту, або для витягування штепсельної розетки. Захищайте шнур від впливу високих температур, мастила, гострих кромок або рухомих частин електроінструменту.
Пошкоджений або сплутаний шнур підвищує ризик ураження електрострумом.
- Під час роботи на свіжому повітрі використовуйте подовжувач.
Використовуйте тільки подовжувач, який підходить для роботи на вулиці.
- Якщо неможливо уникнути використання електроінструменту в сирому приміщенні, встановлюйте диференціальний вимикач захисту від струму витоку. Застосування диференціального вимикача захисту від струмів витоку знижує ризик ураження електричним струмом.
3. Особиста безпека:
- Будьте уважними, стежте за тим, що Ви робите, та продумано починайте роботу з електроінструментом. Не користуйтеся електроінструментом у втомленому стані або, якщо Ви під впливом наркотиків, спиртних напоїв чи ліків. Один момент неуважності під час роботи з електроінструментом може призвести до серйозних травм.
- Застосовуйте засоби індивідуального захисту та завжди надягайте захисні окуляри. Використання засобів індивідуального захисту: захисної маски, взуття на ковзній підошві, захисного шолома або засобів захисту органів слуху в залежності від виду роботи електроінструменту знижує ризик травм.
- Запобігайте ненавмисному увімкненню електроінструменту. Перед підключенням електроінструменту до електроживлення та/або акумулятора переконайтеся у вимкненому стані електроінструменту. Не тримайте під'єднаний інструмент за перемикач.
- Прибирайте інсталяційний інструмент або гайкові ключі, перш ніж увімкнути електроінструмент. Інструмент або ключ, що знаходиться в частині електроінструменту, що обертається, може призвести до травм.
- Не приймайте неприродне положення тіла. Завжди займайте стійке становище і завжди тримайте рівновагу. Завдяки цьому Ви можете краще контролювати електроінструмент у несподіваних ситуаціях.
- Носіть відповідний робочий одяг. Не носіть широкий одяг та прикраси. Тримайте волосся, одяг і рукавиці далеко від рухомих частин.
- Широкий одяг, прикраси або довге волосся можуть бути затягнуті частинами, що обертаються.
- За наявності можливості встановлення пиловідсмоктувальних та пилозбірних пристроїв перевіряйте їх приєднання та правильне використання.
Застосування пиловідсмоктувача може знизити небезпеки, що створюються пилом.
4. Бережне та правильне поводження та використання електроінструментів:
- Не перевантажуйте електроінструмент. Використовуйте для роботи призначений для цього електроінструмент. З відповідним за характеристиками електроінструментом Ви працюєте краще та надійніше у вказаному діапазоні потужності.
- Не працюйте з електроінструментом із несправним вимикачем.
Електроінструмент, який не піддається увімкненню або вимкненню, небезпечний і має бути відремонтований.
- До початку налагодження електроінструменту, перед заміною приладдя та припиненням роботи від'єднайте штепсельну вилку від розетки мережі та/або вийміть акумулятор. Цей запобіжний засіб запобігає ненавмисному включенню електроінструменту.
- Зберігайте не використовувані електроінструменти для дітей. Не дозволяйте користуватися електроінструментом особам, які не знайомі з ним або не читали цих інструкцій. Електроінструменти небезпечні у руках недосвідчених осіб.
- Ретельно доглядайте електроінструмент. Перевіряйте
працездатність і хід частин електроінструменту, що рухаються, відсутність поломок або пошкоджень, що негативно впливають на функціонування електроінструменту. Пошкоджені частини мають бути відремонтовані до використання електроінструменту. Погане обслуговування електроінструментів є причиною великої кількості нещасних випадків.
- Тримайте різальний інструмент у заточеному та чистому стані. Дбайливо доглянуті ріжучі інструменти з гострими кромками рідше заклинюються і їх легше вести.
- Застосовуйте електроінструмент, приладдя, робочі інструменти тощо. відповідно до цих інструкцій. Враховуйте при цьому робочі умови та роботу, що виконується. Використання електроінструментів для непередбачених робіт може призвести до небезпечних ситуацій.
- Інструмент, що не використовується, повинен зберігатися в сухому, закритому місці, недоступному для дітей! Не дозволяйте використовувати інструмент особам, які не ознайомились із цією інструкцією.
5. Сервіс:
- Ремонт приладу здійснюйте лише у сервісних центрах! Ремонт Вашого електроінструменту доручайте лише кваліфікованому персоналу та лише із застосуванням оригінальних запасних частин. Цим забезпечується надійність та безпека електроінструменту.
УВАГА! Застосування будь-якого приладдя та пристроїв, а також виконання будь-яких операцій, крім тих, що рекомендовані цим посібником, може призвести до травми або поломки інструменту.
6. Подвійна ізоляція:
Ваш інструмент має подвійну ізоляцію. Це означає, що всі зовнішні металеві частини електрично ізольовані від струмопровідних елементів. Це виконано за рахунок розміщення додаткових ізоляційних бар'єрів між електричними та механічними частинами, роблячи необов'язковим заземлення інструменту.
УВАГА! Подвійна ізоляція не замінює звичайних запобіжних заходів, необхідних при роботі з цим інструментом. Ця ізоляційна система служить додатковим захистом від травм, що виникають внаслідок можливого пошкодження електричної ізоляції всередині інструменту.
ЗАХОДИ БЕЗПЕКИ ПРИ РОБОТІ З ЕЛЕКТРИЧНИМ СТЕПЛЕРОМ
- Сторонні особи повинні знаходитись на відстані не менше 2,5 м від оператора з інструментом.
- Забороняється направляти електричний степлер у бік людей чи тварин.
- Під час роботи зі степлером не поправляйте рукою магазин та інші його елементи.
- Не робіть електроінструментом до тих пір, поки він не буде приставлений до заготовки, що обробляється.
- У разі заклинювання інструменту та пошкодження кріплення негайно відключіть інструмент, від'єднайте інструмент від мережі, відкрийте магазин та видаліть пошкоджені цвяхи або дужки.
- За можливості уникайте заправки магазину кількома обоймами, розташованими одна за одною.
- Одягайте захисні окуляри під час роботи з інструментом
- Не використовуйте інструмент під дощем.
ПІДГОТОВКА ДО РОБОТИ
Залежно від виду роботи та оброблюваних матеріалів, встановіть у магазин необхідні кріпильні елементи (скоби, цвяхи) для чого вимкніть (якщо включено) вимикач і вийміть (якщо вставлено) вилку з розетки.
Поверніть пістолет магазином вгору, натисніть важіль фіксації магазину і витягніть його на себе, в порожнину виробу, що утворилася, встановіть блок необхідних кріпильних елементів (скоби, цвяхи) зазначених у технічних характеристиках.
Примітка! Не встановлюйте в магазин окремі (поодинокі) елементи кріплення, оскільки в цьому випадку можливий перекіс елемента і, як наслідок, заклинювання бойка і пошкодження механічних частин виробу.
Посуньте магазин назад до клацання. Залежно від майбутньої роботи (твердість матеріалу заготовок, необхідна глибина забивання і т.д.) регулятором встановіть необхідну силу удару обертання у напрямку «–» зменшує силу удару обертання в напрямку «+» збільшує силу удару.
Примітка! Регулятор не має градуювання. Необхідна сила удару підбирається досвідченим шляхом.
Підготуйтеся до роботи. Приготуйте оброблювані заготовки та матеріали. Приміряйте сполучення заготовок, що з'єднуються, по можливості зафіксуйте з'єднання. Розташовуйте оброблені заготовки на рівній, плоскій поверхні - заготовки, що лежать на горбах і перегинах при ударі бойка можуть тріснути або зміститися і завдати травми або пошкодження оператору.
Приміряйте тканину накладенням на заготовку, що обтягується, зауважте складки (на кутах, перегинах) і продумайте послідовність натягу і кріплення тканини.
Заряджання магазину.
УВАГА! Перш ніж завантажувати магазин степлера, переконайтеся, що інструмент вимкнено від мережі.
Натисніть на фіксатор кришки магазину скоб і посуньте кришку магазину.
Магазин відкриється для заряджання цвяхів або скоб. Покладіть степлер на бік так, щоб отвір, що відкрився для зарядки магазину, був направлений вгору.
Вставте обойму скоб або цвяхів у магазин. Цвяхи повинні укладатися у нижній ряд магазину. Вістря цвяхів має бути спрямоване у бік вихідного отвору. Кришка магазину не закриється, якщо цвяхи неправильно вставлені.
Попередження: Щоб не поранитися, тримайте пальці подалі від курка до того моменту, коли ви будете готові використовувати інструмент. Не спрямовуйте інструмент на людей та тварин.
Робота зі степлером.
- Підключіть степлер до мережі 220-240В, 50-60Гц.
- Притисніть нижню поверхню магазину степлера до поверхні матеріалу, що скріплюється, корпус степлера повинен розташовуватися перпендикулярно до поверхні матеріалу.
- Увімкніть вимикач живлення степлера (1, Мал.1).
- Натисніть на курок (2, мал.1)
УВАГА! Переконайтеся, що напруга мережі відповідає напруги живлення інструменту. Інформація про це міститься в таблиці технічних характеристик.
УВАГА! Застосовуйте засоби індивідуального захисту під час використання інструменту (захисні окуляри, рукавички тощо)! Номінальна скорострільність, що рекомендується, - 30 шт./хв. при постійному навантаженні. Проміжок між інтервалами безперервної роботи – приблизно 5-10 хв.
Поради щодо роботи з електричним степлером.
Інструмент дає можливість швидкого та нетрудомісткого проведення низки робіт, пов'язаних із різного роду кріпленням. До початку проведення робіт слід зробити кілька пробних пострілів з метою вибору оптимального розміру скоби.
ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ
Від'єднуйте вилку кабелю живлення від розетки перед виконанням будь-яких робіт з технічного обслуговування інструменту.
Регулярно очищайте інструмент від пилу, використовуючи суху тканину.
Ніколи не використовуйте їдкі розчинники для очищення деталей механізму. Не змащуйте інструмент олією.
Ремонт інструменту повинен проводитись у спеціалізованому сервісному центрі спеціалістом.
ЗБЕРІГАННЯ, ТРАНСПОРТУВАННЯ ТА УТИЛІЗАЦІЯ
Апарат слід зберігати при кімнатній температурі, поза досяжністю дітей та свійських тварин.
Транспортування рекомендується проводити в упаковці виробника.
Після закінчення терміну служби апарат повинен бути утилізований відповідно до норм, правил і способів, що діють у місці утилізації промислових відходів.
Даний апарат та комплектуючі вузли виготовлені з безпечних для довкілля та здоров'я людини матеріалів та речовин. Тим не менш, для запобігання негативному впливу на навколишнє середовище, після закінчення використання апарату (закінчення терміну служби) або його непридатності до подальшої експлуатації, апарат підлягає здачі в приймальні пункти з переробки металобрухту та пластмас.
Утилізація апарату та комплектуючих вузлів полягає в його повному розбиранні та подальшому сортуванні за видами матеріалів та речовин, для подальшого переплавлення або використання при вторинній переробці.
Утилізація апарату повинна бути зроблена без заподіяння екологічних збитків навколишньому середовищу, відповідно до норм і правил.
ІНФОРМАЦІЯ
У зв'язку з постійним удосконаленням електроінструменту виробник залишає за собою право вносити в конструкцію зміни, які не описані в цьому посібнику, які не знижують споживчих якостей виробу.