LD40 АКУМУЛЯТОРНИЙ МОНТАЖНИЙ ПІСТОЛЕТ
по бетону для цвяхів типу CN
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Порушення вказівок може призвести до серйозних травм.
Уважно прочитайте інструкцію перед використанням акумуляторного цвяхозабивного пістолету для бетону Freeman LD40, це необхідно для безпечної експлуатації та технічного обслуговування. Після ознайомлення збережіть інструкцію. ЗАВАНТАЖИТИ ІНСТРУКЦІЮ
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Попередження та рекомендації в даній інструкції не описують усіх можливих ситуацій, які можуть статися під час роботи. Будьте уважні до потенційних ризиків і вживайте всіх необхідних запобіжних заходів для уникнення цих ризиків.
ЗБЕРІГАЙТЕ ІНСТРУКЦІЮ
Використовуйте інструкцію для нагадування про правила та техніку безпеки по роботі з інструментом. Зберігайте її в сухому та доступному місці.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Щоб уникнути серйозних травм, не намагайтеся використовувати інструмент перед тим, як ознайомитись з інструкцією. Збережіть її та використовуйте для навчання тих, хто працюватиме з інструментом
ПОЗНАЧЕННЯ
У цій інструкції, на етикетках, упаковці та іншій інформації, що постачається з цим інструментом, вам будуть зустрічатися попереджувальні знаки та написи, що пояснюють можливий ризик при роботі з інструментом такого класу.

ЗАГАЛЬНА ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ
Безпека робочого місця
• Робоче місце має бути чистим та добре освітленим. Нестача освітлення може призвести до травмування.
• Не працюйте з електроінструментом поблизу легкозаймистих та вибухонебезпечних рідин та газів.
• Переконайтеся, що в зоні роботи інструменту немає сторонніх людей.
Особиста безпека
• Тип вилки електроінструменту повинен відповідати типу розетки. Не допускайте переробки адаптерів та блоків живлення, щоб уникнути ризику ураження електрикою.
• Уникайте контакту із заземленими поверхнями під час роботи. Контакт тіла із заземленням збільшує ризик ураження електричним струмом.
• Не використовуйте електричний або акумуляторний інструмент у дощ, туман або вологу погоду.
• Не тягніть за кабель. Не використовуйте електропровід інструмента для перенесення, підвісу або підтягування інструменту. Захищайте провід від контакту з гарячими, гострими та рухомими деталями та предметами, щоб уникнути його пошкодження або перетирання.
• Під час роботи на вулиці використовуйте вуличні (вологозахищені) подовжувачі. Не використовуйте не підходящі для цього дроти.
• Використовуйте лише оригінальні зарядні пристрої для заряджання акумулятора.
• Будьте уважні та обережні під час роботи з електроінструментом.
Забороняється працювати у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, а також у стані втоми або під дією медичних препаратів, що знижують швидкість реакції.
• Використовуйте засоби захисту. Завжди носите окуляри або маску для захисту очей. Залежно від умов роботи рекомендується використовувати фільтр дихання, не ковзне взуття, каску, захист органів слуху.
• Під час роботи на вулиці використовуйте вуличні (вологозахищені) подовжувачі. Не використовуйте не підходящі для цього дроти.
• Використовуйте лише оригінальні зарядні пристрої для заряджання акумулятора.
• Будьте уважні та обережні під час роботи з електроінструментом.
Забороняється працювати у стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, а також у стані втоми або під дією медичних препаратів, що знижують швидкість реакції.
• Використовуйте засоби захисту. Завжди носите окуляри або маску для захисту очей. Залежно від умов роботи рекомендується використовувати фільтр дихання, не ковзне взуття, каску, захист органів слуху.
ВИКОРИСТАННЯ ІНСТРУМЕНТУ
• Не використовуйте силу. Використовуйте правильний інструмент для вашого завдання. Тоді він без додаткових зусиль виконає роботу.
• Не використовуйте інструмент із несправним перемикачем. Такий інструмент потребує ремонту.
• Будь-який ремонт та налаштування інструменту виконуйте лише з вимкненим мережевим проводом та знятим акумулятором.
• Зберігайте інструмент у місцях, недоступних для дітей та осіб.
які вміють користуватися таким інструментом або не знайомі з
інструкції до інструменту.
• Перевірте інструмент. Перед використанням переконайтеся, що всі деталі на місці не мають погнутих або втрачених елементів, які можуть вплинути на роботу інструменту.
Більшість травм пов'язана з використанням несправного
інструмент.
• Тримайте гострий і чистий інструмент. Це знижує ймовірність заклинювання та полегшує контроль над інструментом.
• Використовуйте інструмент, аксесуари та витрату відповідно до цієї інструкції та врахування особливостей вашої роботи.
ВИКОРИСТАННЯ АКУМУЛЯТОРА
• Заряджайте акумулятор лише за допомогою оригінального зарядного пристрою. Зарядні блоки можуть призвести до пожежі.
• Використовуйте інструмент лише з оригінальними акумуляторами.
• Зберігайте акумулятори подалі від металевих предметів, таких як скріпки, монети, ключі, цвяхи, шурупи та інші дрібні елементи, які можуть замкнути контакти акумулятора та призвести до займання.
• Неправильне використання акумулятора може спричинити
витікання з нього рідини. Уникайте контакту з нею. У разі потрапляння на шкіру – промийте водою. При попаданні у вічі - зверніться за медичною допомогою.
ОБСЛУГОВУВАННЯ
• Ремонт електроінструменту потрібно довіряти лише кваліфікованим фахівцям та використовувати лише оригінальні запчастини.
БЕЗПЕЧНЕ ПОВОДЖЕННЯ З НЕЙЛЕРОМ
- Вважайте, що в нейлер заряджено кріплення.
Недбале поводження з інструментом може стати причиною мимовільного спрацьовування та пострілу.
- Не наводьте нейлер на себе чи інших людей.
- Не натискайте на курок нейлера, доки він не торкнеться поверхні матеріалу, в який потрібно забити кріплення. Якщо
інструмент не притиснутий до матеріалу, цвях може відскочити убік.
- Відключіть джерело живлення інструменту, перш ніж приступити до чищення закріпленого кріплення.
- Будьте уважні під час чищення нейлера.
Механізм може бути під тиском і цвях, що застряг, може вилетіти зі стовбура у ваш бік.
- Не прибивайте електричні кабелі.
- Нейлер не розрахований на монтаж електрокабелю і може пошкодити його ізоляцію, що призведе до замикання.
- Використовуйте рукавички з електрозахистом, якщо стріляєте у матеріал, який може містити проводку. Цвях з нейлера, зачепивши проводку, може спричинити пошкодження інструменту та призвести до ураження оператора струмом.
- Вивчіть свій інструмент. прочитайте інструкцію уважно. Ознайомтеся з рекомендаціями та обмеженнями інструменту. Дізнайтеся про потенційні ризики та небезпеки. Це дозволить мінімізувати їхню ймовірність, а також уникнути травм.
- Не тримайте палець на курці нейлера, якщо не збираєтеся стріляти прямо зараз.
- Використовуйте засоби захисту. Завжди одягайте окуляри під час роботи з нейлером. Маска, каска, навушники та взуття рекомендується використовувати залежно від умов праці.
- Бережіть легені. Під час роботи в запилених приміщеннях використовуйте маску з фільтром для захисту органів дихання. Це зменшить ризик професійних захворювань.
- Використовуйте окуляри з бічним захистом.
Повсякденні окуляри не є достатнім захистом під час роботи з нейлером. Правильні захисні окуляри повинні забезпечити захист очей від прямого та бічного механічного впливу частинок матеріалу або кріплення, що відскочив.
- Оператор або користувач інструментом повинні переконатися, що захисні окуляри, що використовуються, справні. Ми рекомендуємо використовувати окуляри, які відповідають стандарту ANSI Z87.1 У деяких випадках можуть знадобитися додаткові засоби індивідуального захисту.
- Наприклад, засоби захисту органів слуху при роботі в місцях з підвищеним рівнем шуму. Або каска під час роботи на будівельному об'єкті. У таких випадках необхідно самостійно оцінювати потребу у додаткових захисних засобах та підбирати їх відповідно до стандартів галузі.
- При тривалому використанні інструменту ми рекомендуємо використовувати навушники або беруші.
- Акумулятор не залежить від електричної мережі, а отже, він завжди перебуває в стані роботи. Пам'ятайте про це, коли змінюєте насадки на інструменті, заряджаєте або зберігайте.
- Не тримайте акумулятор поблизу відкритого вогню або нагрівальних елементів. Це може призвести до займання.
- Не розбирайте, не кидайте та не ламайте акумулятори. Не використовуйте акумулятор або зарядний пристрій після падіння або пробиті гострим предметом.
Пошкоджена батарея може спалахнути.
- Акумулятор може спалахнути у присутності джерела полум'я, такого як паяльна лампа. Щоб уникнути цього, не використовуйте акумулятор при наявності відкритого вогню. Для гасіння акумулятора використовуйте воду.
- Не заряджайте інструмент у сирому або вологому приміщенні.
- Оптимальними умовами заряджання акумулятора є сухе приміщення з температурою від 10° до 40°C. Не заряджайте акумулятори всередині транспортних засобів.
- В окремих випадках екстремального використання акумулятор може протікати. При контакті зі шкірою необхідно промити шкіру водою з милом.
При контакті з очима - промити їх чистою водою протягом 10 хвилин, а потім звернутися за медичною допомогою.
- Використовуйте інструмент лише за призначенням та не стріляйте у повітря.
- Використовуйте рекомендоване кріплення.
Неправильне кріплення може призвести до засмічень та застрягань, а також до вильоту цвяха зі стовбура під кутом. Кріплення має завантажуватися в магазин легко і без зусиль, якщо це не так - у вас неправильне кріплення.
- Ніколи не стріляйте нейлером у щось відмінне від робочого матеріалу.
Не використовуйте інструмент як молоток.
При переміщенні інструмента тримайте його лише за ручку.
- Не змінюйте та не доопрацьовуйте заводський дизайн інструменту без консультації з виробником або дистриб'ютором.
- Пам'ятайте, що неправильне використання або транспортування інструменту може призвести до травмування. Ніколи не фіксуйте курок або притискну скобу у натиснутому стані. Ніколи не залишайте інструмент без нагляду із встановленим акумулятором.
- Не використовуйте інструмент, якщо на ньому немає попереджувальних наклейок. Тримайте інструмент та рукоятку інструменту сухими, чистими та далеко від масла та мастила. Для чищення використовуйте суху ганчірку. Не застосовуйте гальмівну рідину, бензин, рідини, що містять бензин, або розчинники для чищення.
БЕЗПЕЧНЕ ВИКОРИСТАННЯ
• Не використовуйте інструмент із несправним курком. Несправний курок – це серйозна поломка, яка потребує ремонту.
• Регулярно перевіряйте хід притискної скоби.
Цей елемент відповідає за безпеку роботи. Його поломка може спричинити випадкове спрацювання інструменту.
Дотримуйтесь правила "Нейлер завжди заряджений".
• Не переносіть інструмент між робочими місцями із затиснутим курком.
• Працюйте з нейлером свідомо:
- ставтеся як до робочого пристрою
- не грайте з інструментом
- не натискайте курок, доки не притиснули інструмент до матеріалу.
- зберігайте безпечну дистанцію від інших людей під час роботи з інструментом.
• Правильно виберіть режим стрільби. В інструкції описано всі режими.
• Не тримайте інструмент за магазин чи ствол.
• Не кладіть руки, голову та інші частини тіла до частини інструменту, звідки виходять цвяхи. Це може призвести до травмування.
• Не спрямовуйте інструмент на себе або іншу людину, навіть якщо вона не заряджена.
• Не активуйте курок, якщо не збираєтеся стріляти.
• Переконайтеся, що перед стрільбою щільно притиснули ніс нейлера до матеріалу. Часткове притискання може призвести до недобою або відскоку кріплення.
• Не забивайте кріплення близько до краю матеріалу. Матеріал може розколотися, що призведе до рикошету цвяха з ризиком травми для вас чи партнера. Пам'ятайте, що тонке кріплення може пройти волокнами матеріалу і вийти в сторону з дошки.
• Тримайте руки та частини тіла подалі від робочої зони. За потреби тримати матеріал використовуйте струбцини.
• Тримайте обличчя та частини тіла далеко від задньої частини нейлера. Працюючи з твердим матеріалом може відбутися різка віддача інструменту.
• Віддача інструменту – це етап роботи будь-якого нейлера. Спроба неправильно компенсувати її, різко притиснути інструмент до матеріалу або натиснути на нього, може призвести до повторного пострілу.
• Не стріляйте кілька разів у те саме місце, цвях може наскочити на цвях, що викличе заклинювання в інструменті або відскок кріплення в сторону.
БЕЗПЕКА ПРИ ЗАВАНТАЖЕННІ КРІПЛЕННЯ
• Не завантажуйте кріплення, якщо активовано будь-який з механізмів нейлера.
• Не притискайте руки та інші частини тіла до стовбура.
• Не спрямовуйте інструмент на людей.
• Не торкайтеся курок та скоби безпеки, щоб уникнути випадкового спрацювання.
ОСОБЛИВОСТІ ІНСТРУМЕНТУ
• акумулятор 20В
• регулювання заглиблення
• швидке чищення заклинювань
• LED індикатор
• поясний гак
ІНСТРУКЦІЯ
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Не нехтуйте технікою безпеки під час роботи з нейлером. Пам'ятайте, що секундна неуважність може призвести до серйозних травм.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Завжди виймайте акумулятор із інструмента перед налаштуванням, чищенням, ремонтом або після закінчення роботи з ним. Без акумулятора інструмент не зможе спонтанно спрацювати та травмувати когось.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Працюйте з нейлером в окулярах із бічним захистом стандарту ANSI Z87.1 При роботі з нейлером завжди є ризик відскоку шматочка матеріалу або кріплення.
КРІПЛЕННЯ ПОЯСНОЇ КЛІПСИ
Гачок для ременя можна встановити з будь-якої сторони пістолета в залежності від переваг оператора.
1. Вийміть акумулятор або натисніть кнопку живлення (A), щоб вимкнути інструмент, перш ніж встановлювати затискач для ременя або підвішувати інструмент на поясі.
2. Поєднайте затискач для ременя і щільно вкрутіть його в бічне отвір для гвинта.
3. Надійно затягніть за допомогою шестигранного ключа M4 (входить до комплекту).

ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Не вішайте інструмент на пояс увімкненому стані. Він може вистрілити, якщо зачепити курок або впустити його.
ЗНЯТТЯ АКУМУЛЯТОРА
1. Натисніть на акумуляторі.
2. Потягніть акумулятор з інструмента.

ЗАВАНТАЖЕННЯ КРІПЛЕННЯ
1. Вставте смужку кріплення з заднього боку магазину (F). Переконайтеся, що елементи кріплення спрямовані вниз.
2. Цей інструмент використовує підпружинений перепускний важіль для завантаження та вивантаження цвяхів. Як тільки цвяхи будуть правильно вставлені, повністю потягніть штовхач (G) назад.
3. Як тільки штовхач торкнеться задньої частини магазину, дозвольте штовхачеві ковзнути вперед і зачепити цвях, підштовхуючи його до носика інструменту.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Не завантажуйте кріплення в інструмент при натиснутому курку або притискній скобі.
Це може призвести до травмування.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Не вішайте інструмент на пояс увімкненому стані. Він може вистрілити, якщо зачепити курок або впустити його.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Не спрямовуйте інструмент на себе або інших людей під час завантаження кріплення. Це небезпечно!
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Використовуйте тип кріплення, зазначений у даній інструкції. Непридатне кріплення може застрягти в інструменті та зіпсувати його.
ТИСК У БАЛОНІ ДЛЯ ПОВТОРНОГО ЗАПОВНЕННЯ ПОВІТРЯМ
Після першого використання можна помітити зниження продуктивності.
Повторне заповнення балона стисненим повітрям до 7 бар допоможе відновити продуктивність інструменту.
1. Зніміть акумулятор.
2. Зніміть застібку з магазину.
3. Послабте гвинт (B) за допомогою ключа, що додається.
4. Зніміть кришку повітряного клапана (C).
5. Злегка поверніть та зніміть кришку подачі повітря (D).
6. Підключіть інфлятор до порту заправки повітрям (E) і створіть тиск у балоні максимум до 7 бар.
7. Від'єднайте повітряний компресор і встановіть кришку отвору для заправки повітря (D) на місце.
8. Прикрутіть кришку повітряної кришки (C) до верхньої частини інструменту за допомогою ключа, що додається.

РОБОТА ІНСТРУМЕНТА
Поодинокий режим стрільби забезпечує найбільш точне розміщення кріплення. Щоб використовувати інструмент, робочий контактний елемент та спусковий гачок повинні використовуватись у визначеному порядку.
1. Встановіть батарею на місце та увімкніть інструмент, натиснувши кнопку живлення (A).
2. Повністю натисніть на робочий контактний елемент, притиснувши наконечник інструменту до деталі, що обробляється.
3. Сильно натисніть на гачок для спуску, а потім відпустіть. Необхідно дати інструменту повністю відійти від оброблюваної деталі. Спусковий гачок має бути сильно натиснутим, а потім відпущеним.
4. Натисніть кнопку живлення (A), щоб вимкнути інструмент після завершення роботи.
Примітка: Якщо натиснути на спусковий гачок, перш ніж натиснути на робочий контактний елемент, інструмент не працюватиме.

LED ІНДИКАТОР
Інструмент має світлодіодний індикатор, повідомить про стан акумулятора або несправність інструменту.
Якщо індикатор роботи блимає, встановіть повністю заряджений акумулятор. Якщо блимає індикатор, див. розділ Виправлення неполадок.
Якщо світлодіодний індикатор згасає на вашому цвяхозабивному інструменті, це означає, що час очікування пристрою
закінчився. Підніміть інструмент із заготівлі та відпустіть курок, щоб повторно активуватицвяхозабивний інструмент для подальшої роботи.
Забивання цвяхів під кутом
Під час забивання цвяхів під кутом переконайтеся, що інструмент спрямований убік від вас та інших та правильно розташований.
Забивання цвяха під занадто крутим кутом може призвести до:
• Непопадання цвяха в заготівлю
• Рикошету цвяха
• Розкол заготовки, внаслідок чого цвях може потрапити в оператора.
ЧИЩЕННЯ ЗАКЛИНЮВАНЬ
Іноді в ударно-спусковому механізмі інструмента може заклинюватися деталь кріплення, що призводить до непрацездатності інструменту. Щоб витягти закріплене кріплення, виконайте такі дії:
1. Вийміть акумулятор.
2. Витягніть кріплення з магазину.
3. За допомогою плоскогубців або викрутки витягніть закріплене кріплення. У разі сильного застрягання може знадобитися демонтаж блоку магазину.
4. Вийміть гайку (H) вручну, виймаючи магазин.
5. За допомогою гайкового ключа, що додається, послабте гвинти I, J, K в передній частині носика.
6. Вийміть магазин, це повинно оголити елемент, що заклинив, і забезпечити легке очищення.
7. Вийміть погнутий цвях, використовуючи плоскогубці з голчастим наконечником.
8. Виконайте зворотні дії, щоб замінити кріплення в магазині.

ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Забирайте палець із курка, коли не забиваєте цвяхи. Тримайте інструмент лише за ручку.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Дозвольте інструменту відскочити від цвяха після пострілу. Не намагайтеся забити два цвяхи в одне місце.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Відскок інструменту після пострілу – це нормальне явище. Не намагайтеся запобігти цьому процесу, не перетискайте
інструмент. Спроба зробити це може призвести до повторного пострілу кріплення на те саме місце. Це може призвести до поломки інструменту або травмування оператора.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ
Завжди перевіряйте вибраний режим роботи перед початком стрілянини. Це виключить псування матеріалу або потенційну небезпеку травмування.
АКУМУЛЯТОРИ
Згодом акумулятори зношуються, як і будь-які батарейки. Не варто їх розбирати чи лагодити, оскільки це може призвести до опіків.
Для продовження терміну служби акумуляторів ми рекомендуємо:
• Виймати акумулятор після повного заряджання із зарядного пристрою.
• Зберігати акумулятори в сухому місці за температури нижче 26°С
• Тривале зберігання акумуляторів рекомендується із зарядом 30-50% від максимального
• Якщо батарея лежала без роботи більше 6 місяців – поставте її на зарядку перед роботою.
УТИЛІЗАЦІЯ АКУМУЛЯТОРІВ
Будь ласка, не викидайте відпрацьовані акумулятори з побутовим сміттям. У них міститься елемент живлення, який можна переробити.
ОБСЛУГОВУВАННЯ
Чищення магазину
Проблеми з подачею цвяха в ствол пістолета може бути пов'язана із залишками клею в магазині від касет із кріпленням. У цьому випадку треба почистити магазин.
• Зніміть акумулятор.
• Відкрийте магазин і дістаньте кріплення.
• Візьміть чистий шматок тканини і капніть трохи олії для пневмоінструменту.
Протріть магазин від залишків клею.
• Поверніть кріплення та закрийте магазин.
Робота при мінусових температурах
При роботі в зимовий час ми рекомендуємо
наступне:
1. Зберігати інструмент у максимально можливих теплих умовах.
2. Вистрілити у непотрібний шматок матеріалу 5-6 разів, щоб прогріти інструмент.
ТАБЛИЦЯ ОСНОВНИХ НЕСПРАВНОСТЕЙ ПНЕВМОІНСТРУМЕНТУ
ГАРАНТІЯ
На акумулятор Freeman діє 6 місяців обмеженої гарантії.
На акумуляторні батареї та зарядні пристрої 12 місяців.
Гарантія поширюється на оригінальний інструмент Freeman та починається з дати придбання інструменту. Протягом усього гарантійного терміну виробник підтверджує відсутність дефектів у матеріалах та роботі інструменту за винятком наведених нижче випадків. При настанні гарантійного випадку покупець передає інструмент у будь-який авторизований сервісний центр Freeman. До інструменту необхідно додати чек або інший документ, що підтверджує місце та дату покупки. За відсутності сервісу у вашому регіоні, покупець відправляє інструмент власним коштом через транспортну компанію до будь-якого з сервісних центрів Freeman.
Сервісний центр самостійно вирішує: полагодити інструмент, поміняти на новий або повернути гроші за придбаний інструмент при настанні гарантійного випадку.
ГАРАНТІЯ НЕ ПОШИРЮЄТЬСЯ НА:
• Ремонт чи спроби ремонту зроблені за допомогою неоригінальних запчастин чи не оригінальних аксесуарів.
• Деталі або вузли, що мають сліди природного зносу, такі як поршень, пружини, бампер, прокладки, щітки, мастило, підшипники, зубчасті редуктори, ролики, муфти, стовбури, штовхачі тощо.
• На змінні та витратні частини: затискні гайки, пилки, абразиви, цвяхи, скоби, кожухи, свердла, бури тощо.
• Інструмент, який використовувався не по прямому призначенню, зі слідами падінь, прямих ударів, механічних пошкоджень зовнішніх та внутрішніх елементів.
• Інструмент, що став непридатним через неправильну експлуатацію користувача. Наприклад, при використанні несумісного кріплення або попадання всередину інструменту сторонніх матеріалів, що не є відходами,
що супроводжують застосування інструмента, такими як стружка, тирса.
• Використання інструментів Freeman на виробничих лініях та у комерційних цілях. Інструмент Freeman розрахований на приватне використання.
• Інструмент пошкоджений внаслідок стихійного лиха, пожежі, повені, землетрусу.