Правильне встановлення повітряної інфраструктури має важливе значення для оптимального функціювання вашого інструмента та продуктивності вашого застосування.

Вибравши правильний інструмент для вашої роботи, необхідно витратити додаткові зусилля на повітряну інфраструктуру. Пневматичний інструмент потребує 6,3 бар для роботи з номінальною потужністю. Зменшення робочого тиску на 1 бар призводить до втрати продуктивності на 25-30%.

ВИКОРИСТОВУЙТЕ ПРАВИЛЬНИЙ ТИСК ПОВІТРЯ

На практиці багато робочих місць працюють із тиском 3-5 бар, що призводить до значної втрати енергії та продуктивності.

У мережі, між компресором і інструментом, виникають втрати тиску через тертя у звуженнях, вигинах і стінках труби. Основний перепад тиску відбувається в частині між кінцем труби та інструментом, тобто запірною арматурою, вузлами підготовки повітря, муфтами та шлангом. Перепад тиску цих компонентів повинен бути якомога меншим, щоб забезпечити високу продуктивність і економію енергії. Падіння тиску в цій частині не повинно перевищувати 0,6 бар. Досягнення 6,3 бар на кінці інструменту вимагає 6,9 бар на кінці мережі й це, звичайно, вимагає, щоб установка мала компресор достатньої потужності, щоб компенсувати падіння тиску в повітряній мережі.

Який перепад тиску прийнятний?

Перепад тиску залежить від об’ємної витрати повітря. Більший потік – більший перепад тиску. Таким чином, падіння тиску в установці залежить від потоку, необхідного інструменту. Втрати в вузлах підготовки повітря, муфті та шлангу не повинні бути вище 0,6 – 1,0 бар. Розумно працювати зі системним тиском 7 бар і отримати 6,3 бар при подачі повітря до інструменту. Це забезпечить прийнятну продуктивність інструменту.

Пропускна здатність повітряних ліній та аксесуарів повинна бути виміряна з врахуванням втрат повітря. Це дає змогу користувачеві вибрати правильні аксесуари для застосування та досягти прийнятного перепаду тиску.

Такі обмеження, як муфти малого розміру, занадто довгі шланги малого діаметра, створюють втрати тиску. Спіральні шланги через свою форму дуже довгі, тому вони також створюють великий перепад тиску.

Кожна додаткова муфта в установці створює втрату тиску. Наприклад, шланг зі швидкознімачем полегшує роботу з інструментом, але додаткова муфта та шланг з малим отвором можуть створити перепад тиску на 0,2-0,5 бар залежно від розміру та споживання повітря.

КЛЮЧОВІ ПИТАННЯ

Для використання вибраного пневмоінструменту, потрібно підібрати повітропровід потрібного розміру, згідно з тактико-технічними характеристиками пневмоінструменту.

Інструмент потребує змащення?

Виробники пневматичних інструментів виготовляють інструменти зі спеціальними лопатями, які не потребують змащення. Турбіни також не потребують мастила. Інструменти які потребують змащування – інструменти з коротким часом роботи які вимагають безпосереднього змащування в повітряний отвір, а для тривалої роботи потрібен масляний пристрій (лубрикатор) для вироблення масляного туману безпосередньо в повітряну систему, яка під’єднується до інструменту.

Розмір з’єднувальни ніпелів та фітингів інструмента?

Розмір з’єднувальних ніпелів та фітингів між шлангами та інструментами може бути різним: від 1/8” до 1/2” дюйми. Для кожного інструменту необхідно підібрати відповідний до тактико-технічних характеристик ніпель.

Споживання повітря?

Розмір аксесуарів визначається витратою повітря інструментом. Більше споживання повітря вимагає використовувати аксесуари з внутрішнім діаметром більшого розміру.

Робоче середовище?

На вибір муфт та шлангів впливає робоче середовище.
Для використання на відкритому повітрі або в складних умовах, як-от ливарні цехи, потрібні більш стійкі муфти та шланги для повітропроводів, ніж для роботи в приміщенні.

Допустимий перепад тиску?

Для належної роботи інструменту потрібен достатній тиск. Тиск у системі можна встановити більший за рекомендований, якщо падіння тиску в системі велике. Але, в будь-якому випадку, необхідно визначити максимально допустиме падіння тиску в повітряній лінії та вибрати відповідні аксесуари. Втрати в вузлах підготовки повітря, муфті і шлангу не повинні бути вище 0,6 – 1,0 бар.

ЯК ПРАВИЛЬНО ПОБУДУВАТИ ПОВІТРЯНУ ЛІНІЮ?

Правильно підібраний повітряний компресор і повітропровід підвищать продуктивність інструменту та оператора. Високий тиск повітря не завжди є найкращим рішенням. Зазвичай оператор хоче максимізувати продуктивність і підвищити тиск повітря в інструменті. Але це не найкраще рішення в довгостроковій перспективі з погляду терміну служби інструменту та ергономічних аспектів. Найкраща продуктивність інструменту досягається при 6,3 бар.

Оптимізація повітропроводу заощадить гроші та підвищить продуктивність.

Приклад економічного розрахунку при правильному використанні тиску:

Збірка пневмо гайковертом/шурупокрутом/пневмо викруткою.

Робочий тиск (бар) Максимальний крутний момент (Нм) Час (сек)
6.3 248 0,8
5.8 240 0,9

Використання пневматичної викрутки при надто низькому тиску повітря в цьому прикладі призводить до збільшення часу складання на приблизно 12,5 Припустимо, що вартість оператора становить 230 грн./год., а ефективний час складання становить 4 години/день. Це означає, що вартість зазвичай становить 920 грн./день. 920 x 0,125 = 115 грн./день непотрібної роботи.

ЕКОНОМІЯ Більш як 30 000 ГРН. НА РІК!

Швидкі правила/підказки:

  • Уникайте витоків.
  • Уникайте довгих шлангів для підключення.
  • Використовуйте відповідний тип шланга (пластиковий або гумовий) залежно від застосування.
  • Використовуйте повнопоточні муфти.
  • Використовуйте чисте стиснене повітря.
  • Використовуйте регулятор для встановлення та контролю тиску повітря (також зі змащенням, якщо необхідно).

ЧАСТИНА 2