Бренд | |
---|---|
Сфера промисловості |
Механозбірка, Обробка поверхні |
Тип задачі |
Обробка металевих поверхонь, Очищення поверхонь |
Сопло в комплекті |
6,0 мм |
Точковий піскоструминний пневматичний пістолет Air Pro SBG117
Особливості: точковий піскоструминний пневмопістолет SBG117 застосовується для зняття іржі, корозії, різних видів нальоту, старих багатошарових лакофарбових покриттів, нагару як на різних підприємствах, так і в побутових цілях.
Ціна: 2 243 ₴ 1 346 ₴
Наявність:У наявності
Уважно прочитайте інструкцію перед використанням пневматичного точкового піскоструминного інструменту Air Pro SBG117, це необхідно для безпечної експлуатації та технічного обслуговування. Після ознайомлення збережіть інструкцію. ЗАВАНТАЖИТИ ІНСТРУКЦІЮ
1. ПРИЗНАЧЕННЯ І ЗОВНІШНІЙ ВИГЛЯД
Пістолет для піскоструменевої обробки використовується для різних робіт з очищення сталевих, алюмінієвих, пластикових та інших поверхонь від бруду, іржі, фарби, лакувальних покриттів і інших забруднень, а так само для формування поверхонь. Для роботи застосовуються промитий кварцовий пісок або спеціальна абразивна суміш і стиснене повітря.
Конструкция:
- Вихідне сопло
- Гайка кріплення сопла
- Повітряний зєднувач
- Спусковий курок
- Бак
- Регулятор
- Гак
2. ПРАВИЛА ТЕХНІКИ БЕЗПЕКИ
- Під час роботи пістолетом не спрямовуйте його на людей або тварин - висока небезпека нанести тілесні ушкодження.
- Заборонено користуватися будь-якими іншими газами, крім стисненого повітря. Використовування іншого газу може стати причиною пожежі, вибуху та поважних тілесних ушкоджень.
- Під час підключення пристрою до установки стисненого повітря слід враховувати простір, потрібний для шланга, щоб уникнути пошкодження шланга або зєднувачів.
- Необхідно забезпечити ефективну вентиляцію на робочому місці. Відсутність ефективної вентиляції може стати причиною пожежі, вибуху або викликати загрозу для здоровя.
- Слід користуватися пристроєм здаля від джерел тепла та вогню, оскільки це може викликати пошкодження або погіршення дії пристрою.
- Необхідно дотримуватися загальних правил техніки безпеки, що діють у випадку роботи з матеріалами, використовуваними як покриття, та користуватися відповідними засобами особистої безпеки, такими, як захисні маски, окуляри та рукавиці.
- Ні в якому випадку не залишайте змонтовану пневматичну систему без нагляду кваліфікованого персоналу. Не допускайте присутності дітей поблизу змонтованої пневматичної системи.
- Внаслідок живлення стисненим повітрям, що перебуває під високим тиском, може виникнути явище зворотньої віддачі пристрою у напрямку, протилежному напрямку нанесення лакувального матеріалу. У звязку з цим необхідно поводитися обережно, оскільки сила віддачі у деяких випадках може призвести до численних поважних поранень.
- Рекомендується випробувати пристрій перед початком експлуатації.
- Рекомендується провести навчання персоналу стосовно користування пристроєм. Таким чином підвищується рівень безпеки на виробництві.
- Необхідно дотримуватися вказівок виробників лакувальних матеріалів та користуватися ними згідно з вказаними правилами особистої, протипожежної безпеки та охорони навколишнього середовища.
- Недотримання вказівок виробників лакувальних матеріалів може призвести до поважних тілесних ушкоджень.
- Під час роботи зі стисненим повітрям у системі накопичується енергія. Слід поводитися обережно, особливо під час роботи та перерв у роботі, щоб уникнути небезпеки, яку може викликати накопичена енергія стисненого повітря.
- Ні в якому випадку не наводьте струмінь матеріалу покриття на джерела тепла або вогню, оскільки це може викликати пожежу.
3. ІНСТРУКЦІЯ З ЕКСПЛУАТАЦІЇ
3.1 Початок роботи:
- Переконайтеся у тому, що гайка кріплення вихідного сопла зафіксована належним чином.
- У випадку пістолета, оснащеного баком для абразивного матеріалу, слід наповнити бак абразивним матеріалом. Після цього закрийте кришку бака, а бак приєднайте до пістолета. Ключем зафіксуйте гайку кріплення бака.
- У випадку пістолета, оснащеного шлангом з всосуючим соплом, слід приєднати один кінець шланга до пістолета, а другий до всосуючого сопла. З метою підвищення надійності зєднань шланга з пістолетом та соплом рекомендується скористатися затисковими кільцями.
- Всосуюче сопло слід таким чином помістити у баку з абразивним матеріалом, щоб кінець трубки відводу повітря знаходився над поверхнею абразивного матеріалу.
- Перевірте щільність і надійність зєднань системи живлення стисненим повітрям.
- Перед тим, як підключити шланг живлення до установки, продуйте його повітрям.
- Перед пуском пістолета переконайтеся у тому, що чищення та консервацію проведено належним чином.
3.2 Заміна вихідного сопла:
- Відключіть пістолет від джерела живлення стисненим повітрям.
- Відєднайте від пістолета бак або шланг.
- Відкрутіть гайку кріплення вихідного сопла.
- Прочистіть різьбу пістолета та гайки кріплення.
- Замонтуйте нове сопло, надійно зафіксувавши гайку кріплення.
3.3 Користування пістолетом:
- Відрегулюйте тиск у пневматичній системі таким чином, щоб не перевищити максимальний робочий тиск пістолета та не пошкодити поверхню обробки.
- Наведіть сопло на поверхню обробки та натисніть на спусковий курок.
- Під час користування пістолетом може утворюватися значна кількість пилу. З огляду на це обовязково користуйтеся засобами особистої безпеки, такими, як захисні каски з подачею повітря, засоби захисту слуху та відповідний захисний одяг.
3.4 Чищення та консервація:
- Після завершення роботи відключіть пістолет від системи подачі стисненого повітря та усуньте з бака залишки абразивного матеріалу.
- Витріть корпус пістолета шматкою, виготовленою з мякого матеріалу.
- Сопло пістолета слід протягом кількох секунд продути повітрям, при чому слід навести його на безпечне місце.
- Старанно прочистіть весь шлях подачі абразивного матеріалу.
- Внаслідок недбалого очищення можуть погіршитися параметри струменя абразивного матеріалу.
- Після очищення пістолета слід змастити рухомі елементи ущільнень невеликою кількістью змащувального засобу.
3.5 ПОДАЧА ПОВІТРЯ
УВАГА! Переконайтеся, що тиск повітря, що подається, не перевищує 125 psi (8,5 бар) під час роботи пристрою. Занадто високий тиск повітря скоротить термін служби пристрою через надмірний знос і може спричинити пошкодження та/або травмування.
• Перед підключенням до подачі повітря переконайтеся, що курок пістолета знаходиться в положенні «Вимкнено».
• Якщо це можливо, компресор слід розташувати в окремій кімнаті, щоб з’єднувальна повітряна лінія була якнайшвидшою. Компресор повинен мати повітряний фільтр і водовіддільник (мал. 1).
• Щодня опорожняйте повітряний резервуар компресора. Вода в повітропроводі може пошкодити пристрій.
• Рекомендована процедура підключення показана на мал. 1.
• Мінімальний діаметр шланга повинен становити 1/4" внутрішнього діаметра, а внутрішні розміри перехідника повинні бути такими ж.
• Використовуйте відповідні шланги та перехідники. НЕ використовуйте швидкозмінні муфти, оскільки вони додають ваги та можуть призвести до поломки через вібрацію. Додайте провідний шланг і під’єднайте перехідник між ним і шлангом подачі.
• Тримайте шланги подалі від нагріву, масла та країв. Перевірте шланги на знос і переконайтеся, що всі з’єднання надійні.
СХЕМА ПІДКЛЮЧЕННЯ ПОВІТРЯНОЇ ЛІНІЇ ДО ІНСТРУМЕНТІВ
• Переконайтеся, що повітряний вентиль та курок перебувають у позиції «ВИМК» перед підключенням джерела повітря.
УВАГА! Переконайтеся, що повітря, що подається, очищене від води та забруднень, а його тиск не перевищує 8 бар. Занадто високий тиск або забруднене повітря зменшать термін роботи пристрою через підвищений знос, також це може призвести до аварій і травм, а зменшення робочого тиску призводить до втрати потужності, а збільшення - до передчасного зносу.
• Наявність вологи та зважених твердих частинок у повітряній магістралі призводить до утворення корозії та механічних пошкоджень на деталях виробу, і, як наслідок, до виходу з ладу інструменту. Повітря має бути сухим і збагаченим спеціальним маслом. Використовуючи неосушене та незбагачене маслом повітря, Ви скорочуєте термін служби будь-якого пневматичного інструменту.
• Щодня спустошуйте ресивер компресора. Вода у потоці повітря призведе до пошкодження інструмента.
• Щотижня очищайте фільтр-регулятор.
• Під час використання надто довгих повітряних шлангів (більше 8 метрів) тиск повітря повинен бути збільшений. Мінімальний діаметр шланга має становити ¼. Внутрішні діаметри шланга та фітингів повинні збігатися.
• Не піддавайте шланг нагріванню, контакту з олією та гострими предметами. Перевірте шланг на зношування і переконайтеся, що всі з'єднання надійні.
• Періодично продуйте шланг потужним напором повітря (перед з'єднанням шлангу та пневматичного інструменту). Це процедура, важлива, щоб в пневмоінструмент не потрапила волога.
ВАЖЛИВО! Експлуатація пристрою допускається лише з очищеним від олії стисненим повітрям; у разі повітря з вмістом олії використовувати фільтр!