На сьогоднішній день моделей пневматичних пульверів є велика кількість, що зовсім не полегшує вибір того самого інструменту для якісної і професійної роботи. Адже відмінність пульверів не тільки у виробнику, а й в розмірах, кольорі, комплектації, системі подачі фарби й багато чому іще. А вартість того чи іншого фарборозпилювача може відрізнятися в кілька разів. Як же вибрати гідного партнера для здійснення фарбування різних поверхонь при цьому, не переплативши, отримати гідний інструмент?

Основні моменти, на які необхідно звернути увагу при виборі, це:

  1. Пневматичний компресор
  2. Торгова марка
  3. Розмір сопла
  4. Розташування бачка для фарби
  5. Комплектація та інші аксесуари

А тепер розглянемо кожен момент детальніше, щоб трохи прояснити ситуацію.

1. Пневматичний компресор

При роботі з пульверизатором для покраски необхідний пристрій, який буде постачати його стисненим повітрям – пневматичний компресор. Якщо він у вас вже є, то необхідно враховувати його продуктивність. Оскільки обраний вами пульвер може для нього не підійти, просто не вистачити продуктивності, а також потрібно ще враховувати й витрати повітря, і об’єм ресивера та інші характеристики, від яких безпосередньо залежить безперебійна робота вашого інструменту. Якщо ж компресора у вас немає, то його необхідно придбати, але розрахувати продуктивність таким чином, щоб її вистачало не тільки для пульвелизатора, а й для інших пневматичних інструментом, які ви, в майбутньому, можливо, захочете підключити, а також щоб завжди залишався запас повітря в ресивері.

Давайте розберемося чому це важливо? Якщо під час фарбування поверхні закінчиться тиск в пневматичному пульвері, то він перестане наносити фарбу, потім знову почне працювати й так далі, відповідно, отримати якісну деталь вже не вийти, а часу піде значно більше, остільки постійно доведеться чекати, щоб компресор накачав запас повітря. Причому працюючи в такому режимі, навіть найпотужніший компресор незабаром вийде з ладу. Правильно підібраний компресор – це запорука продуктивної роботи фахівця і дбайливе ставлення до самого фарборозпилювача, що значно збільшить тривалість його служби. Правильно розрахувати продуктивність компресора вам допоможе наш менеджер.
Як визначитися з вибором пневматичного пульвера?

2. Виробник

Це теж дуже важливий момент при виборі професійного розпилювача. Всім нам набридло горезвісна «китайська якість» різних недорогих інструментів, тому пульверизатор купити в перевірених виробників і не «китайський» важливо, якщо враховувати якість і довгострокову роботу пневматичного фарборозпилювача. Також дуже істотним є й наявність сервісу по інструменту, а не всі можуть це обслуговування запропонувати. Торгові марки AirPro (Тайвань) і Fachowiec (Польща) надають якісні та професійні пневматичні фарборозпилювачі, які вже перевірені часом і від наших споживачів отримали хороші відгуки. Моделі пульвелизаторів даних виробників, безсумнівно, заслужили довіру. Звичайно ж і коштуватимуть професійні фарборозпилювачі будуть більше, але, повірте, воно того варте!

3. Розмір сопла

Дуже важлива деталь і її вибір залежить від того, чим саме Ви будете робити фарбувальні роботи. Розміри сопла варіюють від 0,8 мм до 2,5 мм і, звичайно ж, вони буду різними для різних витратних матеріалів: клею, фарби, лаку тощо. Для орієнтування за розмірами сопла, можна скористатися таким правилом: чим густіше матеріал, тим більше потрібно сопло, щоб отримати максимальну продуктивність. Але якщо Ви не впевнені на 100 необхідному розмірі, не хвилюйтеся, наші менеджери підберуть Вам пневматичний пульвер з соплом потрібного розміру.

4. Розташування бачка для фарби

Розташування бачка може бути як зверху, так і знизу інструменту. При його виборі, також слід розуміти, що саме і де Ви будете фарбувати. Якщо Ви використовуєте бачок з верхнім розташуванням, то при перерві в роботі з пульвером його необхідно підвішувати на гачку. Якщо ж з нижнім розташуванням, то інструмент можна просто покласти боком на будь-яку поверхню. Кожен вид розташування має як свої недоліки, так і переваги.

Розташування вгорі: бачок закриває огляд для майстра, але при цьому повністю використовується витратний матеріал.

Розташування внизу: бачок часто має більший розмір і його не так часто потрібно заправляти, але при цьому він важче і майстер швидше втомиться.

5. Комплектація та інші аксесуари

Також дуже важливий момент, оскільки крім самого інструменту для роботи майстра також необхідні й різні з’єднувачі та шланг для приєднання до компресора, не завадить і блок підготовки повітря, і наявність бачка для фарби, щіточки для чищення інструменту і багато іншого. Щось з вище перерахованих елементів входить в комплектацію, а щось доведеться докуповувати окремо. Ці нюанси також потрібно враховувати при виборі фарборозпилювача, оскільки купити пульверизатор і відразу приступити до роботи може і не вийти, якщо Ви робите купівлю вперше. На великих виробництвах може знадобитися тільки заміна самого інструменту, а різні комплектуючі є і так, але якщо ви новачок, то відразу потрібно продумати всі деталі.

Найчастіше в комплекті з професійним пневматичним фарборозпилювачем йде додаткове змінне сопло, змінний бачок, редуктор з манометром, набір для чищення та інше. Але вже точну комплектацію вам скаже наш менеджер після визначення з моделлю пневматичного пульвера, а також допоможе підібрати все відсутнє приладдя для продуктивної і якісної роботи.

А що далі?

Після того як Ви визначитеся, що потрібно і почнете працювати з пульверизатором для покраски, то потрібно також враховувати і такі важливі моменти:

  • Профілактика: всього лишень, 2-3 краплі масла для пневмоінструментів перед початком роботи!
  • Чищення: щодня після закінчення роботи!
  • Своєчасний ремонт інструменту: щоб уникнути його, необхідно дотримуватися правил експлуатації фарборозпилювача!

Тільки дотримуючись цих рекомендацій ви зможете працювати інструментом швидко, якісно, продуктивно та довгостроково.

Якщо обладнання берегти і робити профілактику, то у Вас не виникне проблем при його використанні, і Ви надовго забудете про придбання нового!

Сподіваємося, що змогли Вам допомогти з вибором потрібного інструменту, але якщо питання залишилися, не соромтеся, звертайтеся до наших фахівців і ми допоможемо Вам зробити правильний вибір!