На сьогоднішній день місцевий ринок балує нас достатком різних типів компресорів, абсолютно під будь-які види робіт. Але не варто забувати, що однією з найважливіших частин, для повноцінної роботи з пневмоінструментом, є повітряний шланг для компресора.

Природно, багато хто думає, що може бути складного у звичайному шлангу, який виконує функцію передачі стисненого повітря з компресора, скажімо, в пневматичний шуруповерт? Адже шланг – це досить проста конструкція, що має певну довжину і виконує нескладну функцію. Але така думка є вельми помилковою, адже якісна і безперебійна робота всього обладнання є запорукою правильного вибору шланга для передачі повітря під високим тиском. Якщо ви купуєте компресор і вам необхідно купити для нього потрібний шланг, насамперед необхідно враховувати один із важливих показників – це який максимальний тиск, який шланг здатний витримати під час своєї експлуатації.
ШЛАНГ ДЛЯ КОМПРЕСОРА – ЦЕ ОДИН ІЗ ВАЖЛИВИХ ЕЛЕМЕНТІВ

Вибір шланга для компресора

Такі шланги представлені в двох варіантах, які витримують:

  • Низький тиск у 8 бар;
  • Високий тиск до 20 бар.

Якщо підібрати неправильно шланг до компресора, то під час роботи з високим тиском це може призвести до розриву шланга, і наслідки можуть мати трагічний характер. Саме для того, щоб не допускати таких помилок, необхідно підбирати шланг, який витримує максимальний тиск, що виробляється компресором, а не той, який використовує пневматичний інструмент. Параметр тиску, який витримує шланг, вказується в паспорті на виріб. Тиск, звісно, не єдиний показник, що характеризує цей виріб, також є низка й інших, які необхідно враховувати під час вибору шланга для компресора. Насамперед потрібно керуватися параметром довжини шланга, яка становить від 0,5 м до 20 м. Під час вибору довжини шланга жодних обмежень і рекомендацій бути не може, єдине, що необхідно пам’ятати, що шланга повинно бути достатньо, і він не повинен перешкоджати роботі, а навпаки, сприяти їй. Підбирається шланг також за діаметром, адже цей параметр сильно впливає на витрату повітря пневмоінструментом.
ШЛАНГ ДЛЯ КОМПРЕСОРА – ЦЕ ОДИН ІЗ ВАЖЛИВИХ ЕЛЕМЕНТІВ
Розрізняються шланги за формою:

  • Спіральні;
  • Прямі.

Шланги для пневмоінструменту виготовляються з різних матеріалів, наприклад:

  • Виготовляються із пластику, мають невелику ціну і легку власну вагу;
  • Виготовляються з гуми, такі шланги більш стійкі до температур;
  • Бувають посилені шланги, армовані нитками або жорсткими спіралями, при частих вигинах вони не ламаються.

Якщо ви підберете правильно шланг, ви не тільки збільшите його експлуатаційний період, а й зможете використовувати свій пневмоінструмент на повну потужність.