Шланги для компресорів розрізняються за кількома параметрами. З цієї причини, під час купівлі слід звернути увагу на такі характеристики:
- Робоча температура;
- Робочий тиск;
- Зручність у процесі використання;
- Обсяг повітря, потрібний кінцевому споживачеві.
Нижче детально розглянемо кожен аспект.
Робоча температура
Робоча температура являє собою здатність шланга працювати в заданих температурних діапазонах. При високій температурі навколишнього середовища шланг на компресор стане менш стійким по відношенню до тиску. Якщо розглядати низькі температури, то підвищується ймовірність розтріскування стінок. Зауважимо, що ще одним важливим фактором є матеріал, який використовувався в процесі виготовлення. Наприклад, полівінілхлорид (ПВХ) може експлуатуватися тільки в межах (-5) – (+70) градусів за Цельсієм.
Робочий тиск
Тепер перейдемо до питання тиску. Очевидно, що при неправильному виборі шланги для пневмоінструменту можуть просто розірватися. Робочий тиск у разі сучасних повітряних магістралей становить близько 10 атмосфер (або 6 – 8 бар). Варто зазначити, що нинішні компресори можуть видавати на виході і 20 атмосфер. Радимо купувати саме такий шланг, який був би розрахований на найбільший тиск, створюваний відповідним пневмокомпресором.
Обсяг повітря
Обсяг споживаного повітря безпосередньо залежить від показника внутрішнього діаметра шланга. Не радимо брати максимальний діаметр, якщо тільки надалі не планується збільшення робочих потужностей. Додатково потрібно враховувати довжину всієї магістралі, оскільки за великої протяжності збільшується втрата тиску. Додамо, що він падає, якщо пневмолінія обладнана такими елементами, як лубрикатори, осушувачі та вологомастиловідділювачі.
Зручність
Зручність у процесі експлуатації стосується тих шлангів, які встановлюються і підключаються до ручних пневмоінструментів. Тоді важливі вага, товщина і гнучкість відповідного шланга. У тому варіанті, якщо не потрібне велике споживання повітря, то слід звернути увагу на поліамідну або поліуретанову пневмотрубку, яка, як правило, закручена в спіраль.
Мабуть, це всі поради, що стосуються вибору пневмошланга. На закінчення, розставимо головні параметри за ступенем їхньої значущості:
- Робочий тиск (найважливіший);
- Температура;
- Необхідні обсяги повітря;
- Зручність під час використання.