Пневматичний прямий заклепочник (заклепувальний пістолет) Air Pro SA8802V відноситься до промислового інструменту, призначений для конвеєрного збору і прекрасно зарекомендував себе на підприємствах, що працюють з металоконструкціями. При роботі з прямим заклепочником SA8802V використовують заклепки до 4,8 мм з алюмінію. Відносно легкий і надійний заклепочник пневматичний прямий розрахований на роботу в дві зміни.
Заклепочник пневматичний витяжний вакуумний Air Pro SA8802V
Особливості: легкий та надійний промисловий заклепувальний пістолет з діапазоном діаметрів заклепок 2,4 – 4,8 мм, призначений для конвеєрного збору та використовується на підприємствах, що працюють з металоконструкціями.
Ціна: 20 476 ₴
Наявність:У наявності
Бренд | |
---|---|
Діаметр заклепки |
2,4 / 3,2 / 4,0 / 4,8 мм |
Матеріал заклепки |
алюміній |
Потужність |
900 кг/фут |
Витрата повітря |
2,0 л/цикл |
Довжина витягу |
16 мм |
Робочий тиск |
6,3 бар |
Рекомендований внутрішній діаметр шланга |
8 мм |
Вага |
1,6 кг |
Уважно прочитайте інструкцію перед використанням пневматичного вакуумного витяжного пневмозаклепочника Air Pro SA8802V, це необхідно для безпечної експлуатації та технічного обслуговування. Після ознайомлення збережіть інструкцію. ЗАВАНТАЖИТИ ІНСТРУКЦІЮ
УВАГА! Невиконання або ігнорування наступних правил безпеки може мати серйозні наслідки для вашої безпеки або безпеки інших осіб і вплинути на хороше функціювання інструменту.
- Рекомендуємо довіряти використання інструменту спеціально підготовленому персоналу.
- Використовуйте запобіжні окуляри або маски та рукавички під час роботи з інструментом.
- Для догляду та/або регулювання інструменту використовуйте приладдя з пристрою, зазначене в розділі Догляд за інструментом.
- Для доливання олії використовуйте тільки рідини з характеристиками, зазначеними в даній брошурі.
- У разі непередбачених витоків масла та контакту зі шкірою, акуратно змийте його за допомогою води та лужного мила.
- Цей інструмент можна переносити вручну, після використання ми радимо класти його в упаковку.
- Немає особливих вимог щодо зберігання та складування.
- Для правильного функціювання інструменту необхідна ретельна перевірка кожне півріччя.
- Перевірте, чи інструмент не підключений до живлення, перш ніж починати його чищення або ремонт.
- Радимо, за можливості, користуватися балансиром.
- У випадку щоденної роботи операторів у приміщенні, в якому еквівалентний рівень звукового тиску A, що випускається, перевищує граничне значення безпеки 70 дБ (A), необхідно користуватися індивідуальними засобами захисту органів слуху (навушники або біруші; знизити час знаходження в шумному приміщенні тощо).
- Необхідно підтримувати порядок і чистоту на робочих місцях, безлад може призвести до шкоди здоров'ю оператора.
- Не допускайте контакт сторонніх інструментів.
- Переконайтеся, що труби стисненого повітря відповідають потрібним розмірам.
- Не тягніть за трубу підключений до живлення інструмент, зберігайте його подалі від об'єктів, що ріжуть і випромінюють тепло.
- Необхідно містити інструментарій чистим та в хорошому стані користування, не знімайте засоби захисту та звукопоглинаючого пристрою.
- Перед тим, як від'єднати трубу стисненого повітря, переконайтеся, що вона не під тиском.
- Ретельно дотримуйтесь цих правил.
- Не використовуйте заклепувальний інструмент за наявності явних пошкоджень.
- Після приймальних випробувань готова продукція упаковується у картонні коробки, дерев'яні ящики чи інше впакування. Прилади транспортуються у заводській транспортній тарі. Прилади транспортують усіма видами транспорту за умови захисту від прямого впливу атмосферних опадів та різких ударів відповідно до Правил перевезення вантажів, що діють на даному виді транспорту. Прилади в упаковці підприємства-виробника допускаються транспортуванням критим автомобільним і залізничним транспортом, а також літаками в герметизованих відсіках при температурі навколишнього повітря від мінус 60 до плюс 60 °С, при відносній вологості не більше 80 %. Прилади повинні зберігатися в приміщенні при температурі повітря від мінус 50 до плюс 50˚С, відносній вологості не більше 80%, за відсутності в повітрі парів кислоти та лугів. Не допускається зберігання приладів на відкритих майданчиках та поблизу місця зберігання хімікатів та активних газів, що викликають корозію металу. Прилади консервації не піддаються.
- Призначений термін служби та інструменту 15 років. Призначений термін зберігання інструменту 12 місяців. Після закінчення призначених показників замовник може звернутися до виробника для оцінки стану обладнання. Виробник, оцінить стан обладнання, ухвалить рішення щодо можливості продовження терміну експлуатації/зберігання обладнання.
ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ ПІД ЧАС РОБОТИ ІЗ ЗАКЛЕПОЧНИКОМ
- Забороняється використовувати інструмент при наявності в навколишньому повітрі пар легкозаймистих рідин або в приміщенні, не безпечному в пожежному відношенні.
- Не можна вносити зміни до конструкції заклепочника або використовувати його не за прямим призначенням.
- Ніколи не користуйтеся інструментом, якщо він несправний або пошкоджений.
- Регулярно перевіряйте надійність та герметичність елементів приєднання інструменту до пневматичної магістралі (шлангу).
- Будь-яке розбирання чи ремонт повинні проводитися лише за умови відключення від інструменту пневматичного шлангу.
- Забороняється використовувати для підключення інструменту шланги які не підходять або пошкоджені повітряні шланги. Можна використовувати лише шланги, розраховані на робочий тиск не менше 7 бар. Ніколи самостійно не робіть ремонт несправного шланга – замініть його на новий.
- Для можливості швидкого, простого та надійного з'єднання шлангу з інструментами рекомендується використовувати швидкороз'ємні з'єднання.
- Використання стисненого повітря, тиск якого перевищує робоче для даного інструменту, може призвести до його пошкодження та серйозних травм.
- Починайте працювати тільки після того, як ви приймете стійке становище.
- Тривалий вплив вібрації на організм людини шкідливий для здоров'я. Тому при виконанні роботи обов'язково робіть перерви.
- Обов'язково використовуйте захисні окуляри та рукавички. Працюйте в щільному застебнутому закритому одязі. Осколки, що відлітають під час роботи, і стружка можуть призвести до серйозних травм очей, шкірних шарів тіла.
- Рекомендується використання засобів захисту органів дихання (респіраторів). Проникнення пилу та інших дрібних зважених частинок, що утворюються під час роботи, в організм людини може завдати значної шкоди здоров'ю.
- Для захисту органів слуху необхідно застосовувати навушники або беруші.
- У разі виникнення нештатної ситуації слід негайно вимкнути інструмент і від'єднати його від пневматичної лінії.
- Манжети рукавів одягу мають бути щільно застебнуті. Мимовільне потрапляння елементів одягу в рухомі частини інструменту може призвести до серйозних травм.
- Деякі деталі інструменту рухаються з високою швидкістю. Про це треба пам'ятати завжди та виключити торкання руками чи іншими частинами тіла. Не допускайте контакту працюючого інструменту із сторонніми предметами.
ПРИЗНАЧЕННЯ ВИРОБУ
Пневматичний витяжний заклепник призначений для з'єднання деталей за допомогою витяжних заклепок. Застосування пневматичного витяжного заклепочника значно підвищує продуктивність робіт та загальну якість збирання. Цей заклепочник спроектований для високих та довготривалих навантажень на виробничих підприємствах та розрахований на інтенсивну експлуатацію. Завдяки запасу міцності з успіхом застосовується на складальних виробництвах. Корпус заклепочника виготовлений з металу, що забезпечує тривалий термін служби та захист внутрішніх вузлів від механічних пошкоджень. Зручна ручка забезпечує надійне утримання інструменту в руці. Завдяки добре збалансованій конструкції заклепочник має низький рівень вібрації, що дозволяє використовувати його на складальних лініях і на роботах з тривалим і безперервним циклом. Пневматичний заклепочник відповідає міжнародним стандартам ISO та поєднує в собі вдалу ергономіку, знижене споживання стисненого повітря, зносостійкість, надійність, при цьому він простий та зручний у використанні. Завдяки тому, що механізм заклепочника виготовлений з високою точністю із високоякісних матеріалів, забезпечується його безперебійне використання протягом усього терміну експлуатації.
Використання заклепочника пневматичного
Підготовка до використання
- Інструмент повинен застосовуватися лише підготовленими працівниками, які вивчили всі вимоги цієї інструкції та основні положення техніки безпеки. Інструкцію необхідно мати на робочому місці та суворо керуватися її положеннями.
- Для забезпечення роботи пневматичного інструменту необхідний повітряний компресор з корисною (реальною) продуктивністю не нижче значення витрати повітря пневмоінструменту, що підключається, і тиском не нижче 7 бар.
- У пневматичній магістралі на виході з компресора повинні бути змонтовано додаткове обладнання, що забезпечує нормальну роботу та тривалий термін експлуатації інструменту - регулятор тиску (редуктор), осушувач стисненого повітря, система магістральних фільтрів, що складається з фільтру грубого очищення (5 мкм) та коалесцентного фільтра тонкого очищення (1 мкм). Це обладнання допускається замінити (або доповнити) окремими блоками підготовки стисненого повітря, які встановлюються на вході кожного інструменту.
- У пневматичній лінії, якомога ближче до інструменту, для забезпечення його змащення рекомендується встановлення автоматичного масляна - лубрикатора у вигляді окремого самостійного пристрою або у складі блоку підготовки повітря. У лубрикатор заливається олія для пневмоінструменту.
- За допомогою регулятора повинен бути виставлений оптимальний робочий тиск стисненого повітря - 6,3 бар, що забезпечує номінальну потужність пневмоінструменту. Перевищення даного значення для збільшення потужності – неприпустимо і може призвести до виходу з ладу деталей та вузлів інструменту або значно знизити його ресурс.
- Підключення інструменту до повітряної магістралі слід проводити за допомогою гнучкого шлангу необхідного перерізу. Необхідно стежити за станом та цілісністю повітряного шланга, періодично його продувати.
- Переобладнати, змінювати конструкцію, знімати захисні елементи інструменту для використання непередбачених для застосування насадок та витратних матеріалів – категорично забороняється.
СХЕМА ПІДКЛЮЧЕННЯ ПОВІТРЯНОЇ ЛІНІЇ ДО ІНСТРУМЕНТІВ
- Переконайтеся, що повітряний вентиль та курок перебувають у позиції «ВИМК» перед підключенням джерела повітря.
- Для роботи необхідний повітряний тиск силою 6.3. бар. УВАГА! Переконайтеся, що повітря, що подається, очищене від води та забруднень, а його тиск не перевищує 6.3. бар. Занадто високий тиск або забруднене повітря зменшать термін роботи пристрою через підвищений знос, також це може призвести до аварій і травм, а зменшення робочого тиску призводить до втрати потужності, а збільшення - до передчасного зносу.
- Наявність вологи та зважених твердих частинок у повітряній магістралі призводить до утворення корозії та механічних пошкоджень на деталях виробу, і, як наслідок, до виходу з ладу інструменту. Повітря має бути сухим і збагаченим спеціальним маслом. Використовуючи неосушене та незбагачене маслом повітря, Ви скорочуєте термін служби будь-якого пневматичного інструменту.
- Щодня спустошуйте ресивер компресора. Вода у потоці повітря призведе до пошкодження інструмента.
- Щотижня очищайте фільтр-регулятор.
- Під час використання надто довгих повітряних шлангів (більше 8 метрів) тиск повітря повинен бути збільшений. Мінімальний діаметр шланга має становити ¼. Внутрішні діаметри шланга та фітингів повинні збігатися.
- Не піддавайте шланг нагріванню, контакту з олією та гострими предметами. Перевірте шланг на зношування і переконайтеся, що всі з'єднання надійні.
- Періодично продуйте шланг потужним напором повітря (перед з'єднанням шлангу та пневматичного інструменту). Це процедура, важлива, щоб в пневмоінструмент не потрапила волога.
Елементи та органи керування
ГОЛОВНІ ЧАСТИНИ
- Нос
- Насадка для носа
- Кожух
- Випускний отвір
- Циліндр
- Масляний резервуар
- Важіль
- Впускний отвір
- Кріплення для балансирів
- Кришка циліндра
ПОДАЧА ПОВІТРЯ
Повітря, що надходить, не повинно містити сторонніх предметів і вологи для захисту виробничої машини від передчасного зносу частин, що рухаються; тому рекомендується використовувати мастильну станцію для стиснутого повітря.
ПЕРЕЛІК КРИТИЧНИХ ВІДМОВ:
– Пошкодження рукоятки інструменту
– сильна вібрація інструменту
ПЕРЕЛІК ГРАНИЧНИХ СТАНІВ:
– пошкоджено корпус інструменту
ПІДГОТОВКА ПЕРЕД ВИКОРИСТАННЯМ
Налаштуйте компресор і обов’язково встановіть повітряний фільтр, повітряний регулятор і повітряний змащувач (лубрикатор) (набір із 3 пристроїв) між компресором та інструментом.
УВАГА:
Якщо волога потрапить всередину пристрою, вона може замерзнути при низькій температурі або прискорити деградацію пристрою. Щоб уникнути цього, за потреби використовуйте осушувач повітря на додаток до повітряного фільтра, регулятора та повітряного мастила (комплект із 3 пристроїв).
Використовуйте регулятор повітря, щоб відрегулювати робочий тиск повітря до 0,5 - 0,6 МПа.
Надто високий тиск повітря призведе до пошкодження певних частин, тоді як надто низький тиск призведе до збою в подачі заклепок.
Регулюйте тиск повітря під час роботи обладнання.
Замініть наконечник і направляючу трубку, як зазначено нижче, щоб відповідати розміру використовуваної заклепки.
(Детальніше про заміну напрямної трубки див. у розділі «Технічне обслуговування губок».)
(Розмір заклепки означає діаметр заклепки.)
Заштриховані області позначають деталі, які встановлені в інструменті як стандартні аксесуари. Відповідайте розміру, який буде використовуватися, і замініть носову насадку на відповідну. Якщо ви неналежним чином використовуєте носову насадку, обрізані оправки можуть не вийти нормально після фіксації та можуть забитися всередині. Це також може погано вплинути на обробку заклепок. Щоб уникнути цього, обов’язково використовуйте відповідний наконечник. Під час заміни наконечника використовуйте гайковий ключ A. (Див. «Заміна наконечника») Відповідний розмір заклепки позначено на шестикутнику наконечника. Якщо використовується заклепка 2,4 мм (3/32"), змініть напрямну трубу A. (Див. «Обслуговування губок»)
ВИКОРИСТАННЯ ЗАКЛЕПОЧНИКА (мал. f1-f2) Виберіть відповідний розмір заклепки для заготовки, яку потрібно заклепати. Замініть носову насадку такою, яка відповідає розміру заклепки, яка буде використана. (Див. «ПІДГОТОВКА ПЕРЕД ВИКОРИСТАННЯМ») Просвердліть у заготовці отвір відповідного розміру (на 0,1–0,2 мм більше діаметра заклепки).
Перевіривши правильність налаштування шланга жолоба, вставте заклепку на кінчик заклепочника. (Вакуумна система працюватиме, коли повітряний шланг буде підключено до заклепочника.)
УВАГА:
Деякі заклепки мають оправки з гострими кінцями.
Будьте обережні, щоб не поранити пальці цими кінцями.
Поки заклепки вставляються в заклепочник, приставте головку заклепки до отвору.
Якщо на кінці шланга жолоба немає місця, заклепку неможливо всмоктати та виштовхнути. Щоб уникнути такої ситуації, забезпечте достатній простір, який має бути більшим за відпрацьовані оправки. Обережно притисніть носову частину повітряного клепальника до заготовки. Перевіривши відсутність зазору між носовою частиною та деталлю, натисніть на курок.
Обрізаний цвях після кріплення заклепки всмоктується заклепочником і виштовхується з тильного боку інструменту пристроєм, що відхиляє (A). Потужність всмоктування регулюється обертанням клапана (B). Завдяки системі всмоктування цвяха заклепка залишається в насадці навіть якщо тримати клепальну головку спрямовану вниз, що значно збільшує зручність при роботі із заклепочником. Заклепка встановлюється в заготовку.
При відпусканні спускового гачка хвостовик заклепки зрізається і викидається через викидний отвір.
УВАГА:
Перш ніж переходити до наступної заклепки, переконайтеся, що обрізаний хвостовик був повністю викинутий.
Якщо оправка застрягне всередині напрямної труби, викидного отвору або шланга жолоба, повітря може вийти з наконечника, і інструмент може стати непридатним для використання.
УВАГА! За жодних умов не знімайте пристрій для цвяхів під час клепки, оскільки випуск цвяхів у задній частині машини може стати причиною травмування оператора і людей, що знаходяться в безпосередній близькості від робочої зони.
НЕ РОЗКИДАЙТЕ ВІДРІЗАНІ ХВОСТОВИКИ В ПРИМІЩЕННІ!
ТЕХОБСЛУГОВУВАННЯ І ЗМІНА ФОРМАТУ (мал. f3-f4-f5-f6)
Тривале використання заклепочника може призвести до прослизання затискачів, що утримують цвях, через скупчення сторонніх забруднень. Потрібно виконати очищення та змащення затискачів або у разі зносу, несумісного з коректним функціюванням - заміні деталі. Розібрати муфту кріплення насадки (A) ключем 27 мм. Після видалення кріплення сопла за допомогою двох ключів діаметром 12 мм і 16 мм зніміть затискний патрон (B) і вийміть затискачі (C). Для заклепок діаметром від 2,4 до 3,4 мм замініть деталь (D). Для заміни насадки (E) скористайтеся ключем 12 мм.
Технічне обслуговування губок
У разі накопичення сміття губки не рухатимуться плавно, і нормальна робота буде неможлива. Губки слід очищати в середньому один раз на 3000 операцій заклепки. 3000 є приблизним стандартом, це може змінюватися залежно від середовища використання.
УВАГА!!! Виконайте вказані вище операції, відключивши заклепочник від подачі живлення.
ДОЛИВ МАСЛА У ГІДРАВЛІЧНУ СИСТЕМУ (мал. f7)
Доливання масла в гідравлічну систему потрібно після тривалого періоду роботи (15000 циклів), коли відбувається зниження хода заклепочника. Дійте так: за допомогою струменя стисненого повітря в отвір встановіть поршень у нижнє положення. Відгвинтіть болти ключем 12 мм, видаліть кільце ущільнювача і приступіть до заливки олії за допомогою маслянки, що поставляється, попередньо заповненою гідравлічним мастилом. Виконуйте необхідні дії повільно, щоб дати можливість повітря залишити резервуар. Операція буде завершена, коли олія досягне різьбового отвору. Потім, помістіть кільце ущільнювача, вкрутіть болт з крутним моментом Min. = 5 Нм та max. = 8 Нм. Операцію заправки завершено, і ви можете відновити нормальний робочий цикл.
ОБЕРЕЖНО: важливо дотримуватися наведених вище інструкцій та виконувати операції з дозаправки олії в рукавичках. У разі повного спорожнення гідравлічної системи, вийміть все масло в спеціальну ємність і потім скористайтеся послугами фірми з утилізації відходів.
УВАГА! Перед від'єднанням шланга стисненого повітря від заклепочника переконайтеся, що він не перебуває під тиском! ВАЖЛИВО: Переконайтеся, що кришка доливки масла затягнута з крутним моментом: мін. 5 Нм÷ макс. 8 Нм. Рекомендується використовувати гідравлічну олію.
ПЕРЕРОБКА ТА УТИЛІЗАЦІЯ ЗАКЛЕПОЧНИКА
Для розбирання обладнання дотримуйтесь приписів національного законодавства. Після від'єднання машини від джерел енергії, приступайте до демонтажу різних компонентів, розділивши їх в залежності від матеріалу: сталь, алюміній, пластик і т. д. Потім переходьте до утилізації відходів відповідно до чинного законодавства.
Змащування пневматичного двигуна вручну
- Від'єднати повітряний шланг, перевернути інструмент вхідним отвором вгору.
- Капнути 1-2 краплі олії для пневмоінструменту у вхідний отвір.
- Не можна використовувати для змащення гас, солярку та інші горючі рідини. Використання більш в'язкої олії може призвести до погіршення роботи.
- Приєднати до інструменту повітряний шланг, дати інструменту кілька секунд.
ТАБЛИЦЯ ОСНОВНИХ НЕСПРАВНОСТЕЙ ПНЕВМОІНСТРУМЕНТУ
∎Будьте обережні при використанні заклепок з нержавіючої сталі.
У разі використання нержавіючих заклепок затискачі, штовхач губок і пружина штовхача губок потребуватимуть передчасної заміни. Будь ласка, замініть запасні частини для належного заклепування.
∎Застереження щодо використання гідравлічної оливи.
Використовуйте лише чисте гідравлічне масло, оскільки в’язкість використовуваного масла впливає на продуктивність інструменту. Також слід використовувати якісне мінеральне масло з наступними властивостями.