Уважно прочитайте інструкцію перед встановленням та використанням, це необхідно для безпечної експлуатації та технічного обслуговування. Після знайомства збережіть інструкцію. ЗАВАНТАЖИТИ ВСЮ ІНСТРУКЦІЮ
Використання за призначенням SA5008M
Цей пневмоінструмент призначений для:
- тонкого шліфування з шарошками;
- роботи з профільними полірувальними насадками;
- роботи з фетровими полірувальними насадками;
- роботи з циліндричними щітками з повстяними пластинами і є професійним.
Експлуатація цього інструменту допускається лише з подачею стисненого повітря. Забороняється перевищувати вказаний на пневмоінструменті максимально допустимий робочий тиск. Забороняється експлуатація цього пневмоінструменту з вибухонебезпечними, пальними або небезпечними для здоров'я газами. Не використовувати як важіль, ударний або дробильний інструмент.
Будь-яке інше використання є неприпустимим. Використання не за призначенням, зміни конструкції пневмоінструменту або використання деталей, які не були перевірені або допущені виробником, можуть спричинити непередбачені матеріальні збитки! За шкоду, яка виникла внаслідок використання не за призначенням, відповідальність несе лише користувач.
Необхідно дотримуватись загальноприйнятих правил техніки безпеки, а також вказівки, що додаються до цього керівництва.
УВАГА. Постійне покращення продукції є довгостроковою політикою, тому виробник залишає за собою право на вдосконалення конструкції виробів без попереднього повідомлення та відображення в «Інструкції з експлуатації». Технічні характеристики можуть бути змінені без попередження.
Важливі інструкції з безпеки
Загальні вказівки з техніки безпеки
Для власної безпеки та захисту вашого пневмоінструменту від пошкоджень дотримуйтесь вказівок, зазначених цим символом.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Щоб зменшити ризик травмування, прочитайте посібник користувача.
ПОПЕРЕДЖЕННЯ! Прочитайте всі інструкції та вказівки з техніки безпеки. Невиконання інструкцій та вказівок з техніки безпеки може призвести до ураження електричним струмом, спалахування та/або отримання важких травм.
Збережіть усі інструкції та вказівки з техніки безпеки. Передавайте пневмоінструмент наступному власнику лише разом із цими документами.
- Користувач або роботодавець повинні оцінити всі потенційні небезпеки, які можуть виникати під час кожного
використання інструменту.
- Перед налагодженням, експлуатацією, ремонтом, технічним обслуговуванням та заміною приладдя, а також перед початком робіт поблизу пневмоінструменту слід ознайомитись із вказівками з техніки безпеки. В іншому випадку можливе отримання серйозних тілесних ушкоджень.
- До налагодження, регулювання або використання пневмоінструменту допускається лише кваліфікований та навчений персонал.
- Зміни конструкції/модифікації пневмоінструменту не допускаються. Зміни конструкції можуть знизити ефективність заходів щодо захисту та підвищити ступінь загрози для користувача.
- Категорично забороняється використовувати пошкоджені пневмоінструменти. Уважно стежте за станом пневмоінструменту. Регулярно перевіряйте справність функціювання рухомих елементів, легкість їх ходу, цілісність всіх деталей і відсутність ушкоджень, які б негативно позначитися на роботі пневмоінструменту. Перевіряйте наявність та розбірливість табличок та написів. Здавайте або замінюйте пошкоджені частини інструмента до його ремонту. Причиною Більшість нещасних випадків є недотримання правил технічного обслуговування пневмоінструментів.
Спеціальні вказівки з техніки безпеки
Небезпеки внаслідок відлітання деталей
- У разі поломки заготовки, приладдя або пневмоінструменту деталі можуть відлітати у різні боки з високою швидкістю.
- При експлуатації, заміні приладдя, а також під час ремонту або технічного обслуговування пневмоінструменту слід завжди надягати ударостійкі захисні окуляри. Ступінь необхідного захисту слід оцінювати для кожного випадку окремо.
- Переконайтеся, що заготовка надійно закріплена.
- Слід регулярно перевіряти, чи не перевищує частота обертання пневмоінструменту значення частоти обертання,
вказане на пневмоінструменті. Перевірку частоти обертання слід виконувати при знятому змінному інструменті. Подібні перевірки може виконувати сервісна служба.
- Переконайтеся в тому, що іскри та уламки, що виникають при виконанні робіт, не становлять небезпеки.
- Від'єднуйте пневмоінструмент від системи подачі стисненого повітря перед заміною робочого (змінного) інструменту/приладдя, регулюванням, технічним обслуговуванням або очищенням.
- Переконайтеся у відсутності небезпек для інших осіб.
Небезпеки внаслідок захоплення/намотування
- Працюйте у відповідному (спеціальному) одязі. Не надягайте просторий одяг або прикраси. Оберігайте волосся, одяг і рукавички подалі від вузлів пневмоінструменту, що обертаються. Вільний одяг, прикраси або довге волосся можуть бути захоплені ними. Небезпека травмування!
Небезпеки під час експлуатації
- Уникайте контакту з хвостовиком, що обертається, і змінним інструментом, щоб не допустити порізів кистей рук та інших частин тіла.
- Під час роботи з пневмоінструментом китиці рук користувача наражаються на різні небезпеки, наприклад порізи, садна і нагрівання. Для захисту рук надягайте відповідні рукавички.
- Користувач та обслуговуючий персонал повинні бути в змозі поводитися з пневмоінструментом з урахуванням його розмірів, ваги та потужності.
- Правильно тримайте пневмоінструмент: будьте готові зреагувати на очікувані та несподівані рухи – тримайте обидві руки напоготові!
- Прийміть стійке положення та забезпечте надійний хват електроінструменту для збереження рівноваги у будь-якій робочій ситуації.
- Уникайте ненавмисного увімкнення пневмоінструменту. У разі переривання подачі повітря вимкніть пневмоінструмент за допомогою вимикача.
- Використовуйте тільки рекомендовані виробником Мастило-охолоджувальні рідини.
- Користуйтеся засобами індивідуального захисту та завжди надягайте захисні окуляри. Використання засобів індивідуального захисту, наприклад захисних рукавичок, захисного одягу, респіратора, ковзного захисного взуття, захисного шолома або захисних навушників, в залежності від виду та області застосування інструменту знижує ризик травмування і тому настійно рекомендується.
- Допустима частота обертання робочого інструменту повинна бути не нижче максимальної частоти обертання, вказаної на пневмоінструмент. Приладдя, що обертається з перевищенням допустимої швидкості, може зруйнуватися.
- Під час виконання робіт над головою надягайте захисний шолом.
- Після вимкнення пневмоінструменту робочий інструмент ще деякий час працює за інерцією.
- Подбайте про те, щоб іскри, що виникають при виконанні робіт, не становили небезпеки. При обробці конструкційних матеріалів можлива поява вибухонебезпечного або горючого пилу. Внаслідок цього існує ризик вибуху чи займання.
Небезпеки внаслідок повторюваних дій
- При виконанні робіт з пневмоінструментом можлива поява неприємних відчуттів у кистях рук, передпліччях, плечах, в ділянці шиї або інших частинах тіла.
- Приймайте правильне положення для роботи з пневмоінструментом, звертайте увагу на безпеку та уникайте роботи в таких положеннях, в яких вам складно зберегти рівновагу та які приносять вам дискомфорт. У ході безперервної роботи користувач повинен змінювати положення тіла, щоб уникнути появи втоми та дискомфорту.
- Не можна ігнорувати такі симптоми як тривале нездужання, порушення серцебиття, поява болю, «мурашок», оніміння. Користувач повинен повідомити
про це свого роботодавця та проконсультуватися з лікарем-фахівцем.
Небезпеки від використовуваного оснащення (приладдя)
- Від'єднуйте пневмоінструмент від системи подачі стисненого повітря перед встановленням або заміною змінного інструменту/приладдя.
- Використовуйте лише те приладдя, яке спеціально призначене для цього інструменту та відповідає вимогам та характеристикам, наведеним у цьому посібнику з експлуатації.
- Уникайте прямого контакту з робочим інструментом під час роботи та відразу після неї, оскільки інструмент може бути гарячим або мати гострі кромки.
- Допустима частота обертання робочого інструменту повинна бути не нижче максимальної частоти обертання, вказаної на пневмоінструменті. Приладдя, що обертається з перевищенням допустимої швидкості, може зруйнуватися.
- Категорично забороняється встановлювати абразивні/відрізні кола чи фрези. Абразивне коло, що ламається, може стати причиною дуже важких і навіть смертельних травм.
- Не використовуйте кола, які можуть нерівномірно обертатися, розтріскатися чи зіскочити вниз.
- Дозволяється використовувати лише допущені змінні інструменти з хвостовиком відповідного діаметра.
- Виконуйте вказівки виробника абразивних головок. У разі використання абразивних головок забороняється перевищувати вказаний виробником максимально допустимий виліт (L0=довжина хвостовика між кінцем цангового затискача та абразивною головкою)! У разі перевищення вильоту (L0) необхідно зменшити допустиму частоту обертання. Вставляйте робочий інструмент у цанговий затискач наскільки можна на всю довжину хвостовика. Переконайтеся в
тому, що довжина частини, що затискається (Lg) становить не менше 10 мм.
- Діаметр хвостовика робочого інструменту має точно відповідати діаметру отвору цангового затискача!
Небезпеки на робочому місці
- Використання, спотикання та падіння є основними причинами травмування на робочому місці. Звертайте увагу на поверхні, які в результаті використання пневмоінструменту можуть стати слизькими, а також на небезпеку спіткнутися повітряний шланг.
- При виконанні робіт у незнайомих умовах будьте обережні: можлива наявність прихованої проводки під електричною напругою.
- Пневмоінструмент не призначений для використання у вибухонебезпечному повітряному середовищі та не ізольований від контакту з джерелами електричного струму.
- Переконайтеся, що в місці, де будуть виконуватися роботи, не проходять лінії електро-, водо- та газопостачання, (наприклад, за допомогою металошукача).
Небезпека внаслідок пилу та пари
- Пил і пари, що виникають у ході роботи з пневмоінструментом, можуть заподіяти шкоду вашому здоров'ю (наприклад сприяти розвитку раку, природних недоліків,
астми та/або появі шкірних запалень); обов'язково оцініть можливі ризики з урахуванням цих небезпек і прийміть відповідні запобіжні заходи.
- При оцінці ризиків, пов'язаних з виникненням пилу в ході виконання робіт з пневмоінструментом, слід також враховувати і той пил, який вже можливо був у місці проведення робіт і був піднятий у повітря працюючим інструментом.
- Пневмоінструмент слід експлуатувати та обслуговувати відповідно до рекомендацій, зазначених у цьому посібнику, для мінімізації вивільнення небезпечних для здоров'я пилу та пари.
- Відпрацьоване повітря слід відводити таким чином, щоб звести до мінімуму завихрення пилу в умовах сильної запиленості у місці проведення робіт.
- При виникненні пилу або пари основним завданням є контроль їхнього вивільнення.
- Необхідно правильно використовувати та обслуговувати всю необхідну для збору, всмоктування або видалення летючого пилу або пари оснастку пневмоінструменту згідно з вказівками виробника.
- Витратні матеріали та робочий інструмент слід вибирати, обслуговувати та замінювати відповідно до вказівок з цього посібника, щоб уникнути непотрібного збільшення пилу або пароутворення.
- Використовуйте захисні респіратори відповідно до виробничих інструкцій або відповідно до вимог охорони праці та техніки безпеки.
- Обробка певних матеріалів пов'язана з виділенням пилу та пари, які можуть створити потенційно вибухонебезпечне повітряне середовище.
Небезпека внаслідок шуму
- Високий рівень шумових навантажень за відсутності належного захисту слуху може призвести до тривалих порушень слуху, втрати слуху та інших проблем, наприклад вушного (дзвенячого, свистячого або дзинчачого) шуму.
- Слід неодмінно оцінити можливі ризики з урахуванням цих небезпек і вжити відповідних запобіжних заходів.
- Як такі запобіжні заходи може виступати, наприклад, застосування ізоляційних матеріалів з метою усунення дзвінких шумів, що виникають на заготівлі.
- Використовуйте захисні навушники відповідно до виробничих інструкцій або відповідно до вимог охорони праці та техніки безпеки.
- Пневмоінструмент слід експлуатувати та обслуговувати відповідно до наведених у цьому посібнику вказівок, щоб уникнути непотрібного підвищення рівня шуму.
- Витратні матеріали та робочий інструмент слід вибирати, обслуговувати та замінювати відповідно до вказівок з цього посібника, щоб уникнути непотрібного підвищення рівня шуму.
- Забороняється видаляти вбудований глушник. Він повинен перебувати у технічно справному стані.
Небезпеки внаслідок вібрацій
- Тривалий вплив вібрацій може стати причиною нервових розладів та порушень у циркуляції крові в кистях та передпліччях рук.
- При виконанні робіт в умовах низької температури носіть теплий одяг і тримайте руки в теплі та сухими.
- Якщо ви відчуєте/побачите, що шкіра на пальцях або кистях рук стала нечутливою, з'явилися «мурашки», вона болить або побіліла, припиніть роботу з пневмоінструментом, повідомте про це свого роботодавця і проконсультуйтеся з лікарем.
- Пневмоінструмент слід експлуатувати та обслуговувати відповідно до наведених у цьому посібнику вказівок, щоб уникнути непотрібного підвищення рівня вібрацій.
- Витратні матеріали та робочий інструмент слід вибирати, обслуговувати та замінювати відповідно до вказівок з цього посібника, щоб уникнути непотрібного підвищення рівня вібрацій.
- Для утримання пневмоінструменту, якщо це можливо, використовуйте стійку, натяжний пристрій або балансувальний пристрій.
- Міцно тримайте пневмоінструмент з урахуванням необхідних зусиль реакції, але не забувайте при цьому про те, що ризик вібрацій зазвичай зростає при збільшенні зусилля хвата.
- Неправильно змонтований або пошкоджений інструмент може призвести до підвищених вібрацій.
Додаткові вказівки з техніки безпеки
- Стиснене повітря може стати причиною серйозного травмування.
- Якщо пневмоінструмент не використовується, а також перед заміною приладдя або під час ремонту завжди блокуйте подачу повітря, розвантажуйте від тиску повітряний шланг і від'єднуйте пневмоінструмент від системи (джерела) подачі стисненого повітря.
- Ніколи не спрямовуйте повітряний потік на себе чи інших осіб.
- Шланги, що відлітають у бік, можуть стати причиною серйозного травмування. У зв'язку з цим завжди перевіряйте, чи не пошкоджені шланги і чи не пошкоджені/розфіксовані їх кріпильні елементи.
- При використанні універсальних поворотних (кулачкових) муфт необхідно використовувати стопорні штифти та хомути для захисту шлангів від волочіння (захльостування) з метою забезпечення безпеки на випадок роз'єднання шлангових з'єднань.
- Подбайте про те, щоб не допустити перевищення пневмоінструменту зазначеного максимального тиску.
- Категорично забороняється переносити пневмоінструмент за шланг.
- При використанні пневмоінструменту, зафіксованому у тримачі: надійно закріпіть пневмоінструмент. Втрата контролю над інструментом може призвести до травмування.
Додаткові вказівки з техніки безпеки:
- За необхідності дотримуйтесь особливих приписів щодо безпеки праці або попередження виробничого травматизму при поводженні з компресорами та пневмоінструментами.
- Переконайтеся, що не перевищується макс. допустимий робочий тиск.
- Не перевантажуйте інструмент, використовуйте його тільки в діапазоні потужності, який вказаний у технічних характеристиках.
- Використовуйте допущені мастильні матеріали/мастило-охолоджувальні рідини. Подбайте про достатню вентиляцію робочої зони. При підвищеній витраті стисненого повітря: перевірте пневмоінструмент, за необхідності відремонтуйте.
- Припиніть роботу з цим інструментом, якщо вас щось відволікає! Будьте уважні, стежте за своїми діями та серйозно ставтеся до роботи з пневмоінструментом. Не користуйтеся інструментом, якщо ви втомилися, перебуваєте під дією наркотиків, алкоголю чи ліків. Неуважність при роботі з інструментом може призвести до серйозних травм.
- Слідкуйте за чистотою та порядком на своєму робочому місці. Безлад на робочому місці та погане освітлення можуть призвести до нещасних випадків.
- Тримайте пневмоінструмент у недоступному для дітей місці.
- Забороняється зберігати інструмент поза приміщеннями або у вологих приміщеннях без відповідного захисту.
- Захищайте пневмоінструмент, особливо штуцер подачі стисненого повітря та органи керування від потрапляння пилу та бруду.
Інформація позначена в цьому посібнику з експлуатації таким чином:
Небезпека! Попередження про небезпеку травмування або шкоду навколишньому середовищу.
Увага! Попередження про можливу матеріальну шкоду.
Символи на пневмоінструменті
- Перед монтажем, використанням, ремонтом технічним обслуговуванням і заміною приладдя пневматичних інструментів, а також перед тим, як працювати поблизу них, уважно прочитайте усі інструкції і дотримуйтесь їх. Невиконання наступних вказівок з техніки безпеки й інструкцій може призвести до серйозних травм.
- Вдягайте захисні окуляри!
- Одягайте захисні навушники
- Напрямок обертання
СХЕМА ПІДКЛЮЧЕННЯ ПОВІТРЯНОЇ ЛІНІЇ ДО ІНСТРУМЕНТІВ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ ЗМАЩЕННЯ
Експлуатація SA5008M
Перед початком роботи шліфувальну машину необхідно належним чином змастити. Див. розділ «Змащення».
- Зніміть захисний ковпачок із входу повітря. Якщо не використовується маслянка, додайте 4 або 5 крапель мастила для пневматичних інструментів (не входить до комплекту) у впускний отвір для повітря.
- Помістіть гайковий ключ на кінець ротора. Тримайте гайковий ключ нерухомо. Встановіть гайковий ключ на 6 мм на цангові пластини та поверніть проти годинникової стрілки, щоб послабити цангу.
- Повністю вставте вал шліфувальної насадки (не входить у комплект) у цангу та надійно затягніть цангу за допомогою гайкових ключів.
- Продуйте повітропровід, щоб видалити будь-який бруд або вологу, потім під’єднайте шланг подачі повітря до інструменту. Встановіть тиск повітря на 6,3 бар.
Пуск і зупинка
УВАГА
Для початку: Поверніть кільце клапана за годинниковою стрілкою a та поставте «▲» на «■» на корпусі.
Щоб зупинити: Поверніть кільце клапана проти годинникової стрілки та поставте «▲» на « ● » на корпусі.
- Переконайтеся, що пристрій вимкнено (регулятор повітря повернуто до упору проти годинникової стрілки). Увімкніть повітря.
- Міцно тримайте шліфувальну машину та обертайте регулятор повітря за годинниковою стрілкою, щоб увімкнути та відрегулювати швидкість. Поруч із регулятором надруковано спрямовану графіку.
- Зачекайте, поки шліфувальна машина досягне робочої швидкості, потім обережно перемістіть її в контакт із заготовкою. Не тисність.
- Після завершення вимкніть регулятор повітря.
Установка цангового затискача
Діаметр хвостовика робочого інструменту повинен точно відповідати діаметру отвору цангового затискача!
Є цангові затискачі для хвостовиків різного діаметру. Встановіть цанговий затискач у тримач і поверніть гайку від руки.
Якщо в цанговому затиску не встановлений робочий інструмент, не затягуйте затискач ключем, а закрутіть гайку вручну!
Встановлення робочого інструменту
У разі використання абразивних головок забороняється перевищувати вказаний виробником максимально допустимий виліт (L0)! Вставляйте робочий інструмент у цанговий затискач по можливості на всю довжину хвостовика. Переконайтеся, що довжина затискної частини (Lg) становить не менше 10 мм.
Діаметр хвостовика робочого інструменту повинен точно відповідати діаметру отвору цангового затискача!
- Підтримуйте шпиндель гайковим ключем.
- Затягніть гайку цангового затискача гайковим ключем.
- Забезпечте надійну фіксацію робочого інструменту.
Використання пневмоінструменту Air Pro SA5008M
Для забезпечення повної потужності пневмоінструменту завжди використовуйте пневмошланги з внутрішнім діаметром мін. 9мм. Недостатній внутрішній діаметр може значно знизити продуктивність інструменту.
Увага! У шлангу подачі повітря не повинно бути конденсату.
Увага! Щоб цей інструмент залишався функціональним протягом тривалого часу, його необхідно змащувати достатньою кількістю мастила. Варіанти мастила:
- Встановіть маслорозпилювач для подачі стисненого повітря.
- Без маслорозпилювача: щодня змащуйте вручну штуцер подачі стисненого повітря. Приблизно 3–5 крапель мастила для пневмоінструментів через кожні 15 хвилин роботи в безперервному режимі.
Якщо інструмент не використовувався протягом декількох днів, додайте вручну до штуцера подачі стисненого повітря приблизно 5-7 крапель мастила для пневмоінструменту.
Увага! Дайте попрацювати інструменту протягом короткого часу на холостому ходу.
- Виберіть потрібний цанговий затискач.
- Встановіть відповідний змінний інструмент.
- Частоту обертання можна змінювати за допомогою регулювального гвинта або регулювального кільця.
- Відрегулюйте робочий тиск (виміряний на вході повітря при включеному пневмоінструменті). Макс. допустимий робочий тиск – див. розділ «Технічні характеристики».
- Підключіть пневмоінструмент до системи подачі стисненого повітря (мал. 1).
- Увімкнення: посуньте блокатор увімкнення у напрямку стрілки (див. «Пуск і зупинка») та натисніть вимикач. Вимкнення: відпустіть вимикач.
Технічне обслуговування
Змащення
Шліфувальну машину слід щодня (або перед кожним використанням) змащувати мастилом для пневматичних інструментів через впускний отвір для повітря. Під час безперервної роботи його слід змащувати маслом кожні 1-2 години. Це можна зробити за допомогою вбудованої маслянки або вручну.
Якщо це зроблено вручну, виконайте такі дії:
- Від'єднайте повітряний шланг від інструменту.
- Крапніть 4 або 5 крапель мастила для повітряних інструментів у впускний отвір для повітря.
ПРИМІТКА: мастило для пневматичних інструментів не надається; воно доступне у більшості великих магазинів обладнання та інструментів. Можна використовувати масло SAE №10 або масло для швейних машин як замінник. Не використовуйте мийне мастило.
- Знову підключіть повітря. Запустіть шліфувальну машину на низькій швидкості без навантаження на кілька секунд, щоб мастило розподілилося по інструменту.
- Після завершення роботи шліфувальної машини від'єднайте повітряний шланг. Протріть корпус сухою тканиною. Помістіть 4 або 5 крапель оливи для пневматичних інструментів у повітрозабірник; повторно підключіть повітря та запустіть інструмент на кілька секунд, щоб розподілити масло. Відключіть повітря.
Зберігання
Уникайте зберігання шліфувальної машини в дуже вологих місцях, оскільки це сприяє іржавінню внутрішніх механізмів. Завжди змащуйте інструмент і від'єднуйте його повітряний шланг перед зберіганням.
РЕКОМЕНДАЦІЯ
Будь ласка, мінімізуйте величину вильоту інструменту для підтримки високої точності.
Зміна інструменту
УВАГА!
Не затягуйте цанговий патрон, не вставивши інструмент або фіктивний бір, оскільки це пошкодить цанговий патрон, шпиндель або гайку патрона, що ускладнить зняття цангового патрона.
Встановіть ключ, що додається, на шпиндель.
Помістіть ключ на гайку патрона і поверніть його проти годинникової стрілки, щоб послабити цанговий патрон і зняти інструмент. (Перший оберт послабить гайку затискного патрона, але інструмент не звільниться, і обертання стане тугим. Продовжуйте повертати, долаючи жорсткість, і цанговий патрон відкриється.)
Очистіть цанговий патрон та затискну гайку, потім вставте новий інструмент та затягніть цанговий патрон, повертаючи його за годинниковою стрілкою. Не затягуйте надто сильно.
УВАГА!
Під час встановлення цангового патрона в затискну гайку переконайтеся, що клямка всередині затискної гайки повністю увійшла в канавку на зовнішньому колі цангового патрона. Крім того, пам'ятайте, що якщо цанговий патрон прикріплений без зачеплення із засувкою гайки затискного патрона, цанговий патрон не можна буде зняти, і це може призвести до пошкодження цангового патрона або шпинделя.
Зніміть інструмент відповідно до процедури, описаної в розділі «ЗАМІНА ІНСТРУМЕНТА» вище, і зніміть затискну гайку в зборі. (Мал. 9)
Цанговий патрон та затискна гайка фіксуються канавкою в цанговому патроні та фланцем у затискній гайці. Щоб зняти цанговий патрон, візьміться за гайку затискного патрона однією рукою та натисніть на цанговий патрон по діагоналі вниз. Цанговий патрон має бути звільнений (Мал. 10).
Щоб встановити цанговий патрон, тримайте цанговий патрон під невеликим кутом і вставте його в гайку патрона (Мал. 11). Утисніть цанговий патрон у затискну гайку, встановивши цанговий патрон у затискну гайку та натиснувши на плоску поверхню (Мал. 10). Переконайтеся, що клямка всередині затискної гайки повністю увійшла в канавку на зовнішньому колі цангового патрона (Мал. 12).
Технічне обслуговування та догляд
Небезпека! Перед будь-якими роботами на інструменті від'єднуйте штуцер подачі стисненого повітря.
Небезпека! Описані в цьому розділі роботи з технічного обслуговування та ремонту повинні виконуватися тільки фахівцями.
- Шляхом регулярного технічного обслуговування забезпечте безпеку пневмоінструменту.
- Перевіряйте надійність різьбових з'єднань, за потреби затягуйте їх.
- Принаймні раз на тиждень очищуйте фільтр у штуцері подачі стисненого повітря.
- На вході стисненого повітря пневмоінструменту рекомендується встановити редукційний клапан з вологовідділювачем та лубрикатором.
- При надмірному виході мастила чи повітря слід перевірити пневмоінструмент та за необхідності відремонтувати.
- Регулярно та після кожного використання перевіряйте частоту обертання та рівень вібрації.
- Не допускайте контакту з небезпечними речовинами, які могли б відкластися на інструменті. Використовуйте відповідні засоби індивідуального захисту та усуньте небезпечні речовини шляхом вживання відповідних заходів перед технічним обслуговуванням.
Змінний інструмент
Використовуйте лише оригінальний змінний інструмент.
Використовуйте лише той інструмент, який призначений для цього пневмоінструменту та відповідає вимогам і параметрам, наведеним у цьому посібнику з експлуатації.
Ремонт
Небезпека! Ремонт пневмоінструментів повинні проводити лише кваліфіковані спеціалісти з використанням оригінальних запчастин!
Для ремонту пневмоінструментів звертайтесь до найближчого представництва.
Захист навколишнього середовища
Виконуйте національні правила утилізації та переробки пневмоінструменту, що відслужив, упаковки та приладдя. Під час утилізації не повинно виникати загроз для людей та навколишнього середовища.
Значення шуму та вібрації
Зазначений в цих вказівках рівень вібрації вимірювався за процедурою, визначеною в ISO 8862-1; нею можна користуватися для порівняння пневматичних інструментів. Він придатний також і для попередньої оцінки вібраційного навантаження.
Зазначений рівень вібрації стосується головних робіт, для яких застосовується пневматичний інструмент. Однак при застосуванні пневматичного інструменту для інших робіт, роботі з різним приладдям або з іншими змінними робочими інструментами або при недостатньому технічному обслуговуванні рівень вібрації може бути іншим. В результаті вібраційне навантаження протягом всього інтервалу використання приладу може значно зростати.
Для точної оцінки вібраційного навантаження треба враховувати також і інтервали часу, коли пневматичний інструмент вимкнутий або, хоч і увімкнутий, але саме не в роботі. Це може значно зменшити вібраційне навантаження протягом всього інтервалу використання приладу.
Визначте додаткові заходи безпеки для захисту від вібрації працюючого з інструментом, як напр.: технічне обслуговування пневматичного інструменту і змінних робочих інструментів, нагрівання рук, організація робочих процесів.
Одягайте захисні навушники!
Усунення несправностей
ТАБЛИЦЯ ОСНОВНИХ НЕСПРАВНОСТЕЙ ПНЕВМОІНСТРУМЕНТУ
AIRBEST INDUSTRY CORP.
ДЕКЛАРАЦІЯ ВІДПОВІДНОСТІ ЄС
Ми заявляємо, що цей продукт відповідає вимогам Директиви Ради від червня 1989 р.
Що стосується техніки:
- 89/392/ЄЕС
- 91/368/ЄЕС
- 93/44/ЄЕС
- 2006/42/ЄС
Застосований національний стандарт:
- ISO 8862-1 для рівня вібрації
- Pneurop 8N-1 для рівня шуму
ОПИС ПРОДУКТУ: ПНЕВМАТИЧНИЙ ІНСТРУМЕНТ
Номер моделі: SA5008M
Підпис емітента: Вінсент Ву з QA DEPT
Місце і дата видачі: AIRBEST INDUSTRY CORP., 6F-2, NO.158 Kancheng Rd., Panchiao District, New Taipei City, Тайвань, 1 січня 2021 р.
Прочитайте та зрозумійте ці інструкції перед використанням інструменту. Прочитайте та дотримуйтесь усіх попереджень.
Вимоги до подачі повітря
- Подайте в інструмент чисте сухе повітря під тиском 6,2 бар (90 psi). Більш високий тиск різко скорочує термін служби інструменту.
- Під’єднайте інструмент до повітропроводу за допомогою труби, шланга та з’єднувачів з повітряним фільтром, регулятором, мастильним пристроєм.
Змащення:
Використовуйте лубрикатор повітряної лінії з маслом SAE №10, налаштованим на дві краплі на хвилину. Якщо мастильний пристрій для повітряної лінії використовувати не можна, додавайте повітряне моторне масло у вхідний отвір один раз на день.
Технічне обслуговування:
Розбирайте та перевіряйте пневматичний двигун і вузол регулятора кожні три місяці, якщо інструмент використовується щодня. Замініть пошкоджені або черв’ячні деталі.
Особливі інструкції:
Уважно прочитайте цю інформацію перед використанням машини. Неправильна експлуатація/використання може призвести до травм та/або пошкодження.