ІНФРАСТРУКТУРА ПОВІТРЯНИХ ЛІНІЙ

Чому важливо вибрати відповідний блок підготовки повітря для компресора?

Дуже важливо підбирати блок підготовки під об’єм повітря, який Ви фактично використовуєте. Це безпосередньо впливає на ефективність очищення повітря. Якщо у Вас витрата перевищує допустиму ніж у фільтра, то вам не буде вистачати повітря для ваших елементів системи. Якщо Ви вибрали блок із пропускною здатністю набагато більшою чим у Вас споживання – то не буде опору повітря в колбі фільтра. Фільтр не буде закручуватись і крапельна волога безперешкодно потраплятиме в систему.

Типи блоків підготовки повітря для компресора:

  • Фільтраційні блоки. Вони використовують фільтр підготовки повітря стандартного, тонкого або надтонкого очищення. Встановлюються перед регуляторами, пневмоінструментом, а також перед сушарками. Такі пристрої забезпечують необхідний клас чистоти згідно з ISO 8573-1.
  • Відокремлювачі конденсату. Видалення вологи та мастила призводить до зниження ймовірності забруднення пневмомагістралі. Для цього використовуються конденсатовідвідники, відстійники та сепаратори, які підвищують термін служби обладнання.
  • Сушильні блоки. Знижують вміст вологи, запобігають утворенню конденсату, застосовують адсорбційну, абсорбційну та конденсаційну сушку. Це допомагає зменшити корозію та знос пневмообладнання.

Грамотний вибір блоку підготовки повітря для пневмоінструменту важливий для нормального функціювання та довговічності пневмосистеми.

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Блоки підготовки повітря, зазвичай, складаються з фільтра, регулятора і лубрикатора. Призначені для очищення стислого повітря від рідких, твердих забруднень та регулювання тиску. Крім того, лубрикатор забезпечує розпилення мастила у повітря для змащування циліндрів, клапанів пневматичних інструментів. При правильному використанні та відповідно до умов експлуатації вони підтримують рівень продуктивності пневматичного обладнання та збільшують термін його служби. Колби можна мити тільки із допомогою води, мильної води або аналогічними продуктами, які не завдають шкоди матеріалами, з яких вони виготовлені.

ВСТАНОВЛЕННЯ

Послідовність установки фільтра, регулятора і лубрикатора повинна бути дотримана, згідно з вказівками стрілок на корпусі. Лубрикатор завжди повинен бути останнім пристроєм підготовки повітря у напрямку руху повітря до користувача та завжди після фільтра і регулятора (якщо такі встановлені). Відстань між блоком підготовки повітря (або будь-яким з його складових елементів) та точкою споживання повинна бути якомога коротшим, бажано до 10 м. Фільтри звичайні, фільтри з регуляторами тиску, лубрикатори повинні бути встановлені вертикально.

ФІЛЬТРИ

Стисле повітря містить вологу та механічні частинки, які потрапляючи в пневматичний інструмент, пневматичні циліндри, клапани тощо. Вони руйнують пристрої зсередини та скорочують термін служби виробу. З цієї причини очищення стислого повітря є необхідністю і здійснюється за допомогою фільтрів.

Фільтр відокремлює домішки, такі як вода та тверді частинки. Невикористання фільтрів в пневмосистемі, до якої під’єднується пневматичний інструмент, призводить до скорочення терміну служби, підвищених витрат на обслуговування та зниженої ефективності. Старі повітряні системи з холодними осушувачами створюють багато іржі. Запуск інструментів без встановлення фільтра може пошкодити інструмент менш ніж за тиждень. Доглянуті повітряні системи подають чисте повітря. Фільтри відокремлюють до 98% води при роботі в межах проєктного робочого діапазону.

РЕГУЛЯТОРИ ТИСКУ

Регулятори тиску зменшують постійний або змінний тиск в повітряній магістралі до необхідного робочого тиску та підтримують його з постійним значенням. Важливо, щоб значення тиску в повітряній магістралі було більше або дорівнювало необхідному робочому тиску користувача повітря.

Регулятор тиску повітря гарантує, що попередньо встановлений робочий тиск залишається постійним – незалежно від коливань тиску всмоктуваного повітря та незначних змін у швидкості потоку повітря. Запобігаючи непотрібному споживанню повітря, регулятор тиску повітря покращує загальну економічність роботи.

НазадЧитати далі