РЕГУЛЯТОРИ ТИСКУ

Тиск інструменту (бар) Споживання повітря (%)
6.3 100
7.0 110

Поршневі регулятори використовують повітря для регулювання і тому реагують повільніше. З іншого боку, вони мають покращені регульовані характеристики, такі як підтримуваний вихідний тиск у широкому діапазоні повітряних потоків. Поршневі регулятори слід використовувати в операціях повітряного потоку, де важлива точність і повільна реакція, як правило, для пневматичних двигунів.

Пружинні регулятори мають швидку дію, тому їх слід використовувати для всіх типів пневматичних інструментів. Такий тип регулятора також є найпоширенішим.

ЛУБРИКАТОРИ

Призначені для забезпечення роботи пневматичних інструментів, циліндрів, клапанів, обладнання тощо, для функціювання яких потрібна подача стислого повітря одночасно з мастилом. Лубрикатор забезпечує безперервну та регульовану подачу мастила, розпорошуючи його та доставляючи користувачеві разом зі стислим повітрям. Мінімальний тиск для забезпечення роботи лубрикатора 1 бар.

Якщо лубрикатори не використовуються, лопаті потрібно міняти частіше. Термін служби лопаті може зменшитися до 1/10 звичайного робочого часу. Випробування в лабораторіях показали, що вихідна потужність шліфмашини знижується на 15-20% через 20 хвилин без змащення.

Найпоширеніший тип лубрикатора, масляний туман, подає краплі мастила в повітряний шланг. Використовується для змащування пневматичних інструментів, які мають нормальний час роботи, і є стандартним методом змащування пневматичних інструментів. При наявності агресивного середовища слід використовувати металеві чаші (див. фільтри). Скляний оглядовий купол можна використовувати з блоками з металевою чашею.

Для пневматичних інструментів, які запускаються та зупиняються через короткі проміжки часу або мають дуже низьке споживання повітря, слід використовувати одноточковий мастильний пристрій. Такий мастильний пристрій подає масло краплями через капілярну трубку в шлангу безпосередньо до інструменту та контролюється частотою запуску інструменту. При використанні довгих шлангів виростає ймовірність отримати петлю шланга, яка утворює нижню точку, де збирається масло. У цьому випадку краще мати, якщо це можливо, портативний лубрикатор масляного туману або вручну капати кілька крапель масла у впускний отвір пневматичних інструментів щогодини.

Блоки F/R — це комбіновані фільтри/регулятори, зібрані разом. Блоки F/R рекомендуються в усіх випадках, коли потрібні і фільтри, і регулятори. Фільтраційні, регулювальні, мастильні властивості практично такі ж, як і в окремих вузлів.

Зв’язок між тиском повітря, який подається на інструмент та витратою повітря

Важливо розуміти, що збільшення тиску повітря, який подається на інструмент, призводить до збільшення споживання повітря. Це може вплинути на загальну ефективність повітряної системи та потребувати більшого компресора або додаткових енергетичних витрат. Оптимальне споживання повітря і тиск забезпечують найкращу продуктивність інструменту при мінімальних енергетичних витратах.

Тиск інструменту (бар) Споживання повітря (%) Дія
8.0 125 Повернути вниз регулятор
7.0 111 Повернути вниз регулятор
6.3 100 Оптимальна продуктивність!
6.0 96 Підвищувати тиск; змінити інфраструктуру повітряних ліній
5.0 77 Підвищувати тиск; змінити інфраструктуру повітряних ліній
4.0 61 Підвищувати тиск; змінити інфраструктуру повітряних ліній
3.0 44 Підвищувати тиск; змінити інфраструктуру повітряних ліній

Визначення понять

  • Статичний тиск: це тиск, отриманий у закритій системі, коли не використовується повітря.
  • Динамічний тиск на відводі: це тиск, отриманий у точці відведення від основної лінії або колектора, коли повітря використовується для інструменту або іншого користувача.
  • Динамічний тиск на блоці FRL: це тиск, отриманий на блоці FRL (манометр на регуляторі), коли використовується повітря.
  • Динамічний тиск на вході в інструмент: це тиск, коли інструмент працює. Цей тиск повинен становити 6,3 бар для номінальної продуктивності. Тиск, показаний на манометрі на регуляторі, не збігається з тиском на інструменті. Перш за все, тиск на манометрі вищий, коли інструментом не працюють. Тоді відбувається зменшення тиску в шлангу, що веде до інструменту. Для отримання динамічного тиску в інструменті необхідно використовувати манометр з фітингом.
Назад Читати далі