РОЗПОДІЛ ПОВІТРЯ

Розподіл повітря є критично важливою ланкою між компресорною установкою та інструментом. Він заснований на ефективній системі повітропроводів і аксесуарів. Продуктивність пневмоінструментів, значною мірою, залежить від здатності системи подавати достатню кількість повітря належної якості та потрібного тиску. Принципи конструкції системи розподілу повітря найкраще зрозуміти, якщо спочатку розглянути, що відбувається зі стисненим повітрям, коли воно проходить через трубу.

Система

Магістраль розподіляє повітря від компресора та обладнання до кільцевої магістралі, тобто до приміщень, де буде використовуватися повітря. У великій системі стисненого повітря, яка обслуговує кілька приміщень або відділів, головну лінію слід розташувати таким чином, щоб можна було вимкнути кожен блок, не впливаючи на решту системи.

Для відокремлення води від стисненого повітря, в систему вбудовані водозабірники. Труби встановлюються з падінням, а в найнижчій точці встановлюється місткість (гідрозатвор).

Кільцева магістраль і відводи

Кільцева магістраль, яка розподіляє повітря в робочих приміщеннях, повинна бути встановлена так, щоб повітря надходило до робочого місця, тобто до інструменту, без надмірно довгих відводів. Зазвичай кільцева магістраль проходить як кільцева лінія навколо приміщень, звідси й назва.

Це означає, що в разі несподівано великого споживання повітря в будь-якій лінії обслуговування повітря може подаватися з двох напрямків. Це зменшить перепад тиску та забезпечить рівний, більш стабільний тиск повітря у всій системі.

Сервісна лінія

Відвідна або сервісна лінія є завершальною частиною стаціонарної установки та повинна пролягати якомога ближче до робочого місця. Це робиться для того, щоб уникнути довгого шланга до інструменту, який може призвести до більшого перепаду тиску. Якщо існує будь-який ризик утворення конденсату в будь-якій частині системи, відведення слід під’єднати до верхньої частини основної або розподільної лінії.

Користувачі повітря

Користувачами в системі розподілу повітря є пневматичні інструменти разом з їх блоками підготовки повітря або будь-яким іншим обладнанням, що споживає стиснене повітря.

Іншими словами, все, що встановлено після кульового крана. Щоб запобігти витоку та підтримувати належний тиск, інфраструктура повітряної лінії, як і інструменти та компресор, мають бути високоякісними. Необхідна інфраструктура повітряної лінії значною мірою залежить від типу інструменту та його вимог до повітря для задоволення потреб застосування.

Обробка стисненим повітрям

Все атмосферне повітря містить водяну пару – більше при високих температурах і менше при низьких. При стисненні повітря концентрація води збільшується. Наприклад, компресор з робочим тиском 7 бар і продуктивністю 200 л/с, який втягує повітря при 20ºC з відносною вологістю 80%, вироблятиме 80 літрів конденсованої води в лінії стисненого повітря протягом восьмигодинного робочого дня.

Назад Читати далі