Видалення води зі стисненого повітря може бути здійснено різними способами

Повітряний ресивер

Повітряний ресивер зберігає повітря після компресора. Коли гаряче стиснене повітря охолоджується в ресивері повітря, конденсат збирається та відокремлюється в нижній частині ресивера. Повітряний ресивер використовується в поєднанні з водозабірниками в трубах. Це найдешевший і старий метод, який також дає найменший ступінь водовідділення.

Додатковий охолоджувач

Використовує водяне або повітряне охолодження для охолодження гарячого стисненого повітря. Додатковий охолоджувач видаляє 65-75% конденсату. Додатковий охолоджувач використовується практично у всіх стаціонарних компресорних установках. В сучасних компресорах додатковий охолоджувач стандартно вбудований в компресор.

Рефрижераторний осушувач

Осушення холодоагентом означає, що стиснене повітря охолоджується, у результаті чого велика кількість води конденсується та може бути відокремлена. Після охолодження та конденсації стиснене повітря знову нагрівається приблизно до кімнатної температури, щоб уникнути утворення конденсату на зовнішній стороні системи труб. Холодильні осушувачі використовуються з точками роси від +2 до +10ºC.

Адсорбційне сушіння

Існує два типи адсорбційних осушувачів: холодна регенерація і гаряча регенерація. Сушарки з гарячою регенерацією найкраще підходять для великих витрат повітря. Гаряча регенеративна адсорбційна сушка регенерує осушувач за допомогою електричного тепла або при використанні безмасляних гвинтових компресорів лише за допомогою тепла компресора. Можна отримати дуже низьку точку роси –20ºC або нижче. Адсорбційний осушувач продуктивністю 1000 л/с потребує лише 120 Вт. Перед адсорбційним осушуванням завжди має бути організовано гарантоване відділення та відведення конденсаційної води. Якщо стиснене повітря було отримано за допомогою компресорів із мастилом, перед адсорбційним осушувачем слід також встановити масловідділювальний фільтр. У більшості випадків фільтр частинок необхідний після адсорбційного сушіння.

Інші методи

Іншими методами є надмірне стиснення, яке можна використовувати для дуже малих витрат повітря, і абсорбційне сушіння, яке потребує високого споживання абсорбуючого матеріалу.

Необхідність водовідбірників і фільтрів

Деякі методи, описані вище, дають дуже хороший результат у забезпеченні сухого повітря. Проте завжди рекомендується встановлювати водозабірники та фільтри в систему розподілу повітря.

Невелике зниження продуктивності або простій призводить до потрапляння води, мастил та частинок у труби, які необхідно відокремити фільтром, якщо потрібно уникнути обслуговування інструменту. Невелика кількість води також може перетворюватися на пластівці іржі та частинки в трубах, які потрібно видалити за допомогою фільтра.

Назад Початок статті